Nowy Sącz. 30-latek „zarobił” kilkadziesiąt punktów karnych

Nowy Sącz. 30-latek „zarobił” kilkadziesiąt punktów karnych

policja

Sądeccy funkcjonariusze zauważyli, jak jeden z kierowców popełnia wykroczenie. Zatrzymali go do kontroli i okazało się, że zignorowanie podwójnej linii ciągłej jest tylko „wisienką na torcie” jego przewinień.

Do sytuacji doszło w niedzielę 2 października około godziny 21:00, gdy policjanci z grupy SPEED nieoznakowanym radiowozem patrolowali nowosądeckie osiedle Helena. Gdy zbliżali się ulicą Krakowską do ronda przy moście heleńskim, spostrzegli kierowcę seata, który skręcił w ulicę Dunajcową, ignorując podwójną linię ciągłą. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli.

Jak się okazało, osobówką podróżowało aż 7 osób. Co więcej, mundurowi wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że mężczyzna miał aż 3 promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, Sądeczanin nie miał uprawnień do kierowania.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez prawa jazdy 30-latkowi grożą nawet 2 lata więzienia. Może też dostać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat. Ponadto mężczyzna dostał mandat za niezastosowanie się do oznakowania oraz przewożenie pasażerów bez zapiętych pasów i powyżej limitu liczby miejsc określonego w dowodzie rejestracyjnym samochodu.

Za popełnione przestępstwo i wykroczenia drogowe na konto mężczyzny trafiło aż 45 punktów karnych. Oznacza to, że przez zebrane punkty oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego nieprędko będzie mógł zrobić prawo jazdy – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Trwa modernizacja w Kunowie, w planach – Mszalnica i Mystków

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama