Nowy dworzec MPK będzie gotowy we wrześniu [ZDJĘCIA]

Prace związane z budową sądeckiego dworca MPK prowadzone są zgodnie z planem, co oznacza, że nowy dworzec będzie do dyspozycji pasażerów od 3 września 2019 r. Taką informację przekazali pracownicy MPK. Wykonana została już szklana elewacja oraz liczne prace wewnątrz budynku. 

Renault2

Nowy budynek dworcowy będzie miał powierzchnię sześciuset metrów kwadratowych i będzie miał dwa poziomy. Na pierwszym z nich ulokowany będzie punkt obsługi klienta, poczekalnia dla pasażerów oraz dostępne dla wszystkich toalety. Przeznaczono tam również miejsce dla punktów usługowych i gastronomicznych. Pierwsze piętro zagospodarowane zostanie na pomieszczenia biurowe MPK, poczekalnie dla kierowców oraz pomieszczenia socjalne.

Warto dodać, że wszystkie perony będą w pełni zadaszone i przeszklone, co będzie gwarantować komfort oczekujących na autobus pasażerów którzy będą mogli schronić się przed deszczem lub śniegiem.

-To nie są pojedyncze elementy, które tylko stoją nad konkretnymi stanowiskami, ale w całości są przykryte zadaszeniem, które w dużej części jest przeszklone, dlatego też będzie tam odpowiednio dużo światła. Można powiedzieć, że do każdego stanowiska będzie można przejść suchą stopą - mówił Artur Maciuszek z sądeckiego MPK.

Nowe autobusy - rewolucja technologiczna w sądeckiej komunikacji miejskiej

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.