Pierwszy krok do metamorfozy parku Strzeleckiego: trwa wycinka drzew [FILM]

Sądecki Park Strzelecki czeka rewolucja, która właśnie się rozpoczęła. Trwa wycinka drzew, które muszą zniknąć aby można było odnowić park. Zaplanowano wycinkę około siedmiuset drzew i 250 m. kw. innych roślin. Na realizację zadania jest czas tylko do końca miesiąca w związku z okresem lęgowym ptaków. 

Miejsce, które miało służyć wypoczynkowi i rekreacji mieszkańców zdziczało. Zaniedbana roślinność, stare ławki wokół rzadko uczęszczanej muszli koncertowej i ślady po wybrykach wandali sprawiły, że mieszkańcy pojawiają się w Parku Strzeleckim sporadycznie.

Prezydent w tekście

Dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (51 mln złotych) już wkrótce pojawi się zadaszony amfiteatr, fontanna, pawilon parkowy, oświetlone alejki, ścieżki do joggingu, a latem będzie tam organizowane kino letnie.

Dzisiejsze działania są pierwszym krokiem podjętym w celu realizacji inwestycji, której zakończenie planowane jest na 2020 rok.

Wszystkich martwiących się o drzewa, które są wycinane uspokajamy: na miejscu prac czuwa przyrodnik - pan Jan Gałas, który jest mocno związany z tym miejscem. Nazywany przez stałych bywalców "królem parku" społecznik zadbał już o to, aby przed wycinką uchronić możliwie jak najwięcej drzew, a w szczególności te należące do tzw. "Alei Jana Pawła II"

 

FORD OSO

Wypowiedz się w tej sprawie