Nowe autobusy - rewolucja technologiczna w sądeckiej komunikacji miejskiej

Końcem stycznia do sądeckiego MPK trafił nowy autobus firmy MAN. Od tego czasu porusza się on po sądeckich drogach, ale na razie bez pasażerów. Wszystkie jego nowoczesne funkcje i inteligentne systemy transportowe są testowane i sprawdzane po to, aby mógł bez problemów służyć sądeczanom. Zgodnie z zapowiedziami 24 egzemplarze nowoczesnych autobusów już w marcu trafią do MPK, aby wyruszyć w miasto najpóźniej w maju. 

WSB2020

Niska podłoga, rampa dla niepełnosprawnych, gniazda USB, monitoring wizyjny wewnątrz i na zewnątrz, automatyczna klimatyzacja i ogrzewanie przestrzeni pasażerskiej, ekran informacji wyświetlający numery linii do przesiadki, informacje o przystankach - to tylko niektóre z udogodnień z jakich będzie można już wkrótce korzystać.

Co więcej, autobusy wyposażone są w nowoczesny system poboru opłat, pozycjonowania GPS i komunikowania się ze stanowiskiem dyspozytorskim. Informacja o tym, za ile minut podjedzie autobus wyświetlana będzie na ekranach ulokowanych na przystankach.

Będzie też można skorzystać z aplikacji "Twój wirtualny przystanek", którą można pobrać bezpłatnie z Google Play. Jest jedyną tego typu aplikacją w całej Polsce.  Dzięki niej pasażer będzie mógł sprawdzić w swoim telefonie rozkład jazdy oraz dowiedzieć się gdzie obecnie znajduje się autobus i za ile minut podjedzie na przystanek.

Autobusy będą też dbać o jakość powietrza w mieście.

-Są w nich zamontowane specjalne filtry, które powodują, że silniki spełniają najwyższe normy emisji spalin Euro 6 czyniąc je automatycznie autobusami ekologicznymi. Nie będziemy pozbywać się wszystkich starych autobusów ponieważ borykamy się z problemem braku autobusów z powodu ich awaryjności oraz konieczności serwisowania. To zapewni nam rezerwę w przypadku ewentualnych awarii - mówił Artur Maciuszek z sądeckiego MPK

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.