Nowosądeczanie uczcili Niepodległą

Nowosądeczanie uczcili Niepodległą

­Dzisiaj dorośli, dzieci, młodzież, a także Ci, którym już dawno pierwsze siwe włosy pokryły skronie świętowali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Cały naród stanął do hymnu oraz uczestniczył w żywej lekcji historii i patriotyzmu. Nowosądeczanie również. 

Główne uroczystości odbyły się na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu, w kościele św. Kazimierza oraz pod Dębem Wolności na sądeckich Plantach. O godzinie 10. pod pomnikiem Legionistów na Cmentarzu Komunalnym odśpiewany został hymn państwowy. Następnie Prezydent Miasta wygłosił okolicznościowe przemówienie, a parlamentarzyści, organizacje kombatanckie i przedstawiciele władz samorządowych złożyli pod pomnikiem kwiaty i wieńce. Uroczystość uświetnił występ Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej z Łososiny Dolnej pod batutą Tadeusza Szkarłata.

O godzinie 11. w kościele św. Kazimierza odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Około 12.30 pod Dębem Wolności rozpoczęły się śpiewy patriotyczne z udziałem harcerzy Komendy Hufca w Nowym Sączu – uczestników IX Gry Miejskiej im. hm. Ireny Styczyńskiej „Melduję Niepodległość” oraz wokalistów i recytatorów z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

Nowy Sącz, tak jak wiele innych miast Polski dołączył do akcji ,,Niepodległa do hymnu”. W jej ramach o godzinie 12. w całym kraju odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego. W naszym mieście hymn wybrzmiał na rynku oraz pod Dębem Wolności na Plantach.

Nowy Sącz śpiewa hymn

Opublikowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Niedziela, 11 listopada 2018

Dzisiaj w naszym mieście odbyły się również zawody strzeleckie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w których udział wzięło ponad 80-osób. Poza konkursem swoich sił próbował również starosta nowosądecki Marek Pławiak i Ryszard Wąsowicz, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary i medale. Najlepszymi strzelcami zostali: Beata Frączek i Adam Baran.

Projekt Nasza Niepodległa realizowany jest w ramach projektu FIO Małopolska Lokalnie. Południe, dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Niepodległa do hymnu! Polacy zaśpiewali jednym chórem [film]

Fot. Maria Olszowska/Paweł Szeliga/
Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.