Na ten moment inflacja nie jest problemem

Na ten moment inflacja nie jest problemem

Wysoka inflacja doprowadziła do wzrostu cen materiałów budowlanych, które zniechęcają do inwestycji. Efekt jest taki, że w pierwszym półroczu trwającego roku wydano aż o 20 tysięcy pozwoleń na budowę mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Takie skutki kryzysu odczuwa nie tylko Polska, ale i cała Europa.

Firma Rob-Seb Dystrybucja i Montaż Wykładzin Obiektowych została założona w 2008 roku i od tego czasu aktywnie buduje swoją pozycję na rynku obiektowych pokryć podłogowych, oferując szeroki zakres usług związanych z dostawą i kompleksowym montażem wykładzin. Właściciel Robert Barczyk zaznacza, że oferowane materiały charakteryzują się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi, nowoczesnym wzornictwem, bogatą kolorystyką oraz długoletnią gwarancją producentów. Wymagana atestacja i certyfikacja wszystkich wykładzin jest zgodna z dyrektywami EU z kolei znak CE kwalifikuje je do stosowania w budynkach użyteczności publicznej. To oznacza, że sądecka firma Rob-Seb realizuje inwestycje w takich obiektach jak: biura, hotele, szkoły, szpitale, kina, zakłady produkcyjne czy przychodnie zdrowia. Doświadczenia w sprzedaży i montażu pokryć podłogowych zbierane na przestrzeni kilkunastu lat to jedno. Ale czy w trwających czasach firma drży o przyszłość?

– Oczywiście poczyniliśmy lekkie podwyżki, to wynik wzrostu cen materiałów. Trudno teraz wróżyć co będzie za jakiś czas. Być może w jakimś stopniu kłopot wzrośnie z tego względu, że zostanie ograniczona działalność firm developerskich i sprzedaż mieszkań. Na szczęście na ten moment jakoś szczególnie nie odczuwamy problemów, choć nie wiemy co będzie za rok. Z reguły staramy się działać tak, aby mieć zabezpieczone prace na trzy, cztery miesiące do przodu – mówi Robert Barczyk, właściciel firmy Rob-Seb.

Przedsiębiorca nie ukrywa, że sporą próbą były czasy pandemii. Jak zauważa: w tamtym czasie znaczącą rolę odegrał fakt, że ludzie zaczęli remontować swoje domy i mieszkania. To efekt częstszego przebywania we własnych czterech kątach i wykorzystanie wolnego czasu. Robert Barczyk przyznaje, że z dostępnej w jego firmie oferty korzystano wówczas najczęściej z paneli winylowych, które jak sam zauważa: są promowane przez architektów, naturalnie wyglądają i odpowiednio się sprawdzają.

Właściciel przyznaje, że czasy pandemii były wymagające. Zaznacza jednak, że w momentach kryzysu nie wprowadza redukcji zatrudnienia, bo liczy się dla niego lojalność względem pracowników. To ma być jedna z dróg do sukcesu, który po pokonaniu kryzysu uda się osiągnąć z ludźmi, którzy wiedzą, że zostali obdarzeni wsparciem.

Rob-Seb posiada w ofercie nie tylko wspomniane panele winylowe, ale też płytki dywanowe, wykładziny dywanowe, wykładziny PCV czy sztuczne trawy. Właściciel wskazuje na nowy trend i podaje przykład hoteli jako obiektów, które rezygnują z wykładzin w rolce na poczet płytek dywanowych.

– To bardzo praktyczne rozwiązanie. Płytkę dywanową mocujemy na płynie stabilizującym dającym efekt rzepy. Dobry handlowiec zawsze doradzi, aby mieć w zapasie kilka dodatkowych płytek dywanowych. W razie potrzeby nie będzie wymagany specjalista do wymiany takiej części podłogi. Nawet laik poradzi sobie z odpowiednią wymianą wspomnianych płytek – zauważa Robert Barczyk, po czym dodaje:

– Każdy nasz produkt znajduje swoje zastosowanie w innym miejscu. W szpitalach i przychodniach zdrowia sprawdzają się wykładziny PCV i ich homogeniczna odmiana. Dlaczego? Bo w szpitalach zwraca się szczególną uwagę na higienę. Kolejnym ciekawym produktem z oferty firmy jest sztuczna trawa. Ten produkt to z kolei dobre wykończenie na taras czy miejsca przeznaczone do relaksu. Praktycznie każde pomieszczenie można zaaranżować na wiele sposobów. Naszą rolą w tym przypadku jest fachowe doradztwo – dostrzega sądecki przedsiębiorca.

Na dzień dzisiejszy wzrost inflacji nie blokuje przyjętej strategii firmy. Rob-Seb jako sądecki przedstawiciel branży może się poszczycić wykonaniami dla takich obiektów jak hotele (Arłamów, Nowy Dom Zdrojowy Krynica, Ibis Styles Nowy Sącz, LivinnX Kraków, Hampton by Hilton Warszawa czy Novotel Katowice), pomieszczeń biurowych (Silesia Officer Ceter Chorzów, Uniwersytet Ekonomiczny Kraków, Consultronics Balice czy Polcom Data Center w Krakowie, Skawinie i Alwernii). Lokalny przedsiębiorca świadczył także usługi w takich miejscach jak Frantic Club w Krakowie, Kolej Gondolowa w Krynicy czy Bank Spółdzielczym w Zatorze.

 

Tekst przeczytaj w najnowszym DTS – bezpłatnie pod linkiem:

Share on twitter
Share on facebook