Nowosądecki ratusz w zielonym świetle. Wyjaśniamy dlaczego…

Nowosądecki ratusz w zielonym świetle. Wyjaśniamy dlaczego…

Nowy Sącz Global Greening

W ostatnim czasie na ratuszu w Nowym Sączu, jak i na wielu innych budynkach w różnych miastach Polski, zobaczyć można niebiesko-żółte iluminacje, na znak solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami z Ukrainy, którzy przeżywają piekło wojny. Wczoraj jednak nowosądecki magistrat został podświetlony na zielono. Dlaczego?

17 marca przypada święto patrona Irlandii – św. Patryka. Wtedy to miasta całego świata dołączają do akcji Global Greening i podświetlają miejskie obiekty na zielono. Na zaproszenie ambasadora Irlandii w Polsce do wydarzenia po raz kolejny przyłączył się także Nowy Sącz.

– Na jeden dzień zmieniliśmy oświetlenie Ratusza na barwy narodowe Irlandii. Cały czas pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Pozdrawiam wszystkich sądeczan, których losy rzuciły do Irlandii i dziękuję wszystkim Irlandczykom za przekazane wsparcie dla uchodźców zza wschodniej granicy – napisał prezydent Ludomir Handzel w mediach społecznościowych.

Jak pisał ambasador Irlandii w liście do prezydenta Handzla, w tym roku akcja będzie mieć silne przesłanie nadziei i poprawy. Zaznaczał, że nadzieja jest zawsze potrzebna, a w tym roku podczas narodowego świętowania w myślach Irlandczyków na pierwszym miejscu znajdą się ludzie z Ukrainy.

fot. Prezydent Ludomir Handzel – Facebook

Czytaj też: 158 wykroczeń drogowych w dwa dni, dziesiątki mandatów i pouczeń

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.