158 wykroczeń drogowych w dwa dni, dziesiątki mandatów i pouczeń

158 wykroczeń drogowych w dwa dni, dziesiątki mandatów i pouczeń

policja Nowy Sącz

Sądeccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego cyklicznie prowadzą działania pod nazwą ,,Prędkość” oraz ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ostatnie takie akcje miały miejsce 10 i 12 marca. Niestety wielu kierowców zostało przyłapanych na łamaniu przepisów drogowych.

– Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą kilka minut i dzięki temu wcześniej dotrą na miejsce. Podobnie pieszym, którzy przebiegają przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Nic bardziej mylnego, ponieważ właśnie wtedy łatwo o zdarzenie drogowego, które może skończyć się tragicznie – podkreśla kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Policjanci poprzez prowadzone akcje starają się poprawić bezpieczeństwo w ruchu w naszym regionie i uświadamiać kierowcom oraz pieszym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów.

Podczas działań 10 i 12 marca mundurowi ujawnili w sumie 158 wykroczeń. Większość z nich popełnili kierowcy. Funkcjonariusze nałożyli w tych dniach 113 mandatów karnych i pouczyli 47 osób. Ponadto skierowali do sądu 13 wniosków o ukaranie.

Jeden z kierowców od razu stracił prawo jazdy. Prowadząc audi poruszał się w miejscowości Brzezna z prędkością 102 km/h, a więc przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Sucha Struga. W blaszanym garażu wybuchł pożar

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.