Nowosądecka Infrastruktura Komunalna odpowiada na słowa prezesa RIO

Nowosądecka Infrastruktura Komunalna odpowiada na słowa prezesa RIO

oświadczenie NIK, stadion Sandecja

Anna Xymena Majkrzak, która sprawuje funkcję prezesa zarządu Nowosądeckiej Infrastruktury Komunalnej wystosowała oświadczenie prasowe. Odnosi się do, jej zdaniem, nieprawdziwych informacji, które przekazał publicznie Mirosław Legutko (prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie).

Przypomnijmy. Wczoraj (22 września) w serwisie internetowym portalsamorządowy.pl pojawił się artykuł, w którym czytamy, że Regionalna Izba Obrachunkowa (RIO) w Krakowie złożyła do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników Nowosądeckiej Infrastruktury Komunalnej, czyli spółki odpowiedzialnej za budowę Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu. W treści publikacji pojawiła się następująca wypowiedź Mirosława Legutko, prezesa RIO:

Zgłaszamy do prokuratury fakt niedopuszczenia inspektorów Regionalnej Izby Obrachunkowej do kontroli, a jest to czyn karalny. Dostaliśmy informację odnośnie nieprawidłowości w procesie inwestycyjnym. Nie jesteśmy tego w stanie zweryfikować wobec faktu niewpuszczenia nas na kontrolę, dlatego zawiadamiamy prokuraturę. Kontrolujemy legalność i zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym, ale żeby wykonać taką kontrolę, to musi być współpraca i musimy taką kontrolę podjąć. Jednostka nie wpuściła naszych inspektorów i nie dopuściła do kontroli uzasadniając, że RIO nie ma prawa kontrolować tych dokumentów. Taką próbę podjęto 7 września bieżącego roku

Nowosądecka Infrastruktura Komunalna odpowiada
W nawiązaniu do powyższych słów prezesa RIO, które to słowa zdążyła już zacytować część sądeckich mediów, Anna Xymena Majkrzak odpowiedziała oświadczeniem prasowym. Jego treść publikujemy poniżej. Do oświadczenia dołączono również dotychczasową korespondencję między Spółką Nowosądecka Infrastruktura Komunalna a Regionalną Izbą Obrachunkową.

Załączniki z korespondencji dostępne na stronie NIK – TUTAJ

Czytaj także: Lotto. Wczoraj padła „szóstka” w Nawojowej! Kupon za 4 zł dał wygraną na 2,3 miliona [ZDJĘCIA]

Fot: Natalia Sekuła / DTS24

Share on twitter
Share on facebook