Nowoczesne miejsce dla sądeczan z sercowymi problemami

W najbliższy czwartek, 19 października o godz. 11., odbędzie się uroczyste otwarcie nowego budynku Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu Intercard. Z kompleksowej opieki kardiologicznej będzie mogło skorzystać  tam ok. pół miliona osób z trzech powiatów: nowosądeckiego, gorlickiego oraz limanowskiego.

wsb3

Ośrodek zagwarantuje dzienną rehabilitację, nowoczesną diagnostykę, leczenie interwencyjne i zabiegowe oraz farmakologiczne. Lekarze zapewnią też pacjentom edukację i konsultacje w ramach programu opieki po zawale, czyli tzw. prewencji wtórnej.

- Naszym celem było, aby pacjent z zawałem jak najszybciej trafiał do ośrodka na stół zabiegowy, aby uratować mu życie oraz zniwelować uszkodzenia serca. Taki chory musi mieć jak najszybciej podane leki rozpuszczające zakrzep, przetkane naczynie i założone stenty, by utrzymać drożność tego naczynia i aby jak najmniejszy obszar mięśnia sercowego uległ uszkodzeniu. Dzięki temu nie tylko ratujemy choremu życie, ale też zapobiegamy trwałemu inwalidztwu pacjenta - mówi profesor Dariusz Dudek, kardiolog, konsultant medyczny ośrodka w Nowym Sączu, który weźmie udział w czwartkowym otwarciu.

-Dotychczas miesięcznie leczyło się u nas ok. 150 pacjentów, a na oddziale mieliśmy 14 łóżek. W nowym budynku, przy dodatkowych 25 łóżkach będziemy mogli zapewnić leczenie mniej więcej 300 pacjentom miesięcznie. Nowy oddział wykorzystuje dwa piętra budynku - na parterze zlokalizowane są poradnie kardiologiczne oraz nowocześnie wyposażona rehabilitacja, na pierwszym piętrze oddział łóżkowy. Dodatkowo na trzecim piętrze znajduje się supernowoczesna sala hybrydowa do zabiegów kardiologiczno-chirurgicznych - tłumaczy Marcin Pasternak, Prezes Zarządu Intercard Sp. z o.o.

Nowe kontrakty z NFZ obowiązują od 1 października tego roku. W ośrodku już znaleźli i znajdą zatrudnienie lekarze kardiolodzy, pielęgniarki, rehabilitanci oraz konsultanci medyczni z innych dziedzin, m.in. geriatrzy, psychologowie, neurolodzy i dietetycy.

Fot. Ilustracyjne - ELEVEN ZETT Productions.
 
FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.