Nowe wydania: Stałe fragmenty. Piękny i wstrętny. Opowieść o dwóch twarzach futbolu

Nowe wydania: Stałe fragmenty. Piękny i wstrętny. Opowieść o dwóch twarzach futbolu

STAŁE FRAGMENTY

Wiemy, że to czym nas karmią media nie do końca musi być takie, jakie nam się wydaje że jest na pierwszy rzut oka. Ale jest też książka – medium które przychodzi z pomocą konsumentom pozornie jednowymiarowych treści – uczłowiecza je i odczarowuje. I poniższa pozycja świetnie stosuje te zabiegi wobec ukochanego świata piłki nożnej.

Michał Okoński

Stałe fragmenty. Piękny i wstrętny. Opowieść o dwóch twarzach futbolu

Fot. wydawnictwo Znak

Michał Okoński – dziennikarz „Tygodnika Powszechnego” i stały współpracownik magazynu „Kopalnia”. Autor książki i bloga „Futbol jest okrutny”. Fan Tottenhamu, którego życie wciąż naznaczają nietrafne decyzje klubowego zarządu. Za teksty o piłce nożnej był nominowany do nagród Grand Press i Mediatorów.

„Michał Okoński opowiada tak, że kibice zakochują się w piłce jeszcze bardziej, a ci, którzy trzymali się od niej na dystans, czują zaproszenie do nowej przygody” – takie zdanie można odnaleźć w opisie książki.

A co jeśli uwielbiałaś oglądać Mistrzostwa Świata, czy też Europy, ale nie do końca zdawałaś sobie sprawę z tej „brzydszej” strony futbolu? Jeśli oglądałaś te międzynarodowe zmagania dla czystej przyjemności… Jeśli liczyło się dla Ciebie kto pokaże umiejętności, klasę, grę fair play i przede wszystkim pracę zespołową…

Książka ukazuje brutalną prawdę o piłce nożnej i to nie tylko współczesnej, ale i tej sprzed kilkudziesięciu lat. Prawdę, która takiemu „kibicowi” jak ja trochę odbiera radość, którą miał do tej pory.

Czy to oznacza, że po lekturze nie będę już kibicować swoim ukochanym drużynom? Wręcz przeciwnie… Dziękuję Panu Michałowi, że ukazał mi szersze spojrzenie na uwielbiany na całym świecie sport. Obiecuję, że na następne Mistrzostwa przygotuję się lepiej! Przecież w piłce, jak w życiu… Odwracanie oczu od zła nie sprawi, że ono zniknie!

kp0018

Książka jest już dostępna w księgarniach tradycyjnych, jak i internetowych.

Czytaj także: Nowe wydania: Relacje w świecie wysoko wrażliwych. Jak dbać o związek, pielęgnować przyjaźń i osiągnąć…