Jutro na ,,Jojku” można bezpiecznie ,,dachować”. Policjanci czekają na kierowców

Jutro na ,,Jojku” można bezpiecznie ,,dachować”. Policjanci czekają na kierowców

Jedną z atrakcji ROADPOL Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, będzie symulator dachowania. Pozwoli on kierowcom w bezpieczny sposób przekonać się, co dzieje się z pojazdem i podróżnymi podczas wypadku.

Od godziny 10:00 na parkingu przy Rondzie Solidarności w Nowym Sączu (tzw. Jojko) dostępny będzie m.in. symulator zdarzeń drogowych. Jak zaznacza Aneta Izworska z zespołu prasowego sądeckiej komendy, podczas akcji funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu będą nie tylko zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale także promować bezpieczne zachowania oraz podnosić świadomość na temat zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg.

,,ROADPOL Safety Days, to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych” – wyjaśnia Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Czytaj także: Nowy Sącz. Jednego dnia dwóch prokuratorów odwołanych z kierowniczych stanowisk

Fot. arch. KMP Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook