Nowe wydania: Polka w Korei. Jak się żyje w kraju K-popu, kimchi i Samsunga

Nowe wydania: Polka w Korei. Jak się żyje w kraju K-popu, kimchi i Samsunga

Polka w Korei. Jak się żyje w kraju K-popu, kimchi i Samsunga

Przekonywanie do czytania książek uważamy za naszą misję. Dlatego z tym wpisem rozpoczynamy cykl pt. Nowości wydawnicze. Pokażemy co się teraz czyta i co może będzie mieć szerszy wpływ na rzeczywistość, lub doczeka się reprezentacji w innych mediach.

Agnieszka Klessa-Shin

Polka w Korei. Jak się żyje w kraju K-popu, kimchi i Samsunga

Fot. wydawnictwo Znak

 

Agnieszka Klessa-Shin – znana w Internecie jako Pyra w Korei, to twórczyni popularnego kanału na YouTubie, na którym publikuje filmy o życiu codziennym w Korei. Pochodzi z Poznania, gdzie ukończyła koreanistykę, a od 2013 roku mieszka w Korei – to właśnie w Seulu poznała swojego męża Taejina. Wydała ebooka kulinarnego Koreańska kuchnia na polskim stole, który był bestsellerem w 2021 roku.

 

Klessa-Shin udała się do Seulu jako studentka. Pozna znajomościom języka i teoretycznymi wiadomościami o Korei, nie wiedziała nic. Na miejscu zaskoczyło ją wiele rzeczy. Okazało się, że Seul to miasto sprzeczności i absurdu. Jest bardzo zatłoczone, górzyste i czego nie spodziewała się – nie za czyste. Czego przykładem są okna i toalety. Udając się do stolicy Koreii, nie spodziewała się tego, że zostanie tam na dłużej i poślubi Koreańczyka.

W swojej książce „Polka w Korei” w dość obszerny sposób przedstawia nam życie w Seulu. Opisuje swoje emocje jakie jej towarzyszyły na początku pobytu. Następnie zabiera nas do restauracji, do pałacu, na wyspę. Wraz z autorką poznajemy nie tylko kulturę i mentalność Koreańczyków, ale również mniejsze i większe atrakcje Korei.

Książka bogata jest w ilustracje, które muszę przyznać, że sprawiają moje większe zainteresowanie tym krajem. To co bardzo spodobała mi się w tej książce to jej przejrzysty układ. Opowieści o Korei i Koreańczykach przeplatają się z praktycznymi wskazówkami, dla tych którzy chcą odwiedzić ten kraj. Autorka podpowiada gdzie zatrzymać się, gdzie i co zjeść, czy jak ubrać się na wizytę w pałacu.

Książka nie jest przewodnikiem. Jest bardziej opisem przeżyć Polki w Korei oraz opisem samego kraju, ale myślę, że może nie jednego zainspirować do odwiedzenia Seula.

Ewelina G., zksiazkawplecaku.pl

Książka jest już dostępna w księgarniach tradycyjnych, jak i internetowych.

Czytaj także: Tłumy na Jesieni Grybowskiej. Ogień na koncertach Grzeszczak i Rybińskiego [Fotorelacja]

 

 

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama