Tłumy na Jesieni Grybowskiej. Ogień na koncertach Grzeszczak i Rybińskiego [Fotorelacja]

Tłumy na Jesieni Grybowskiej. Ogień na koncertach Grzeszczak i Rybińskiego [Fotorelacja]

Jesień Grybowska 2023, Sylwia Grzeszczak, koncert Sylwii Grzeszczak w Grybowie, Grybów, Andrzej Rybiński, koncert Jesień Grybowska, drugi dzień, Sylwia Grzeszczak

Takiego ognia na grybowskiej scenie dawno nie było. Sylwia Grzeszczak, a wcześniej Andrzej Rybiński, na którego utworach wychowały się pokolenia, przyciągnęli tłumy na stadion miejski w Grybowie. Było energicznie, a momentami i wzruszająco. Nie zabrakło bisu oraz selfie, czy autografów z gwiazdami. Jak przyznała Sylwia Grzeszczak, grybowska publiczność jest niezwykła. – Niesamowity power w głosach, śpiewali utwory od początku do końca, jestem pod mega ogromnym wrażeniem – skwitowała artystka po koncercie.

VII edycja Jesieni Grybowskiej wystartowała już w ubiegły piątek (8 września). Wydarzenie rozpoczęło się aktywnie – II Olimpiadą Sportową dla dzieci i młodzieży, a potem Międzyzakładowym Turniejem Piłki Siatkowej. Również podczas sobotniego świętowania nie zabrakło akcentu sportowego. W Biegu Grybowiaka wystartowali najmłodsi, ale i nieco starsi. Uczestnikom niestraszny był lejący się z nieba żar – to dowód na to, że Grybowianom nie brakuje hartu ducha i samozaparcia. Nieco później sceną zawładnęli uczniowie: Przedszkola Samorządowego „Pod Topolą”, Niepublicznego Przedszkola Parafialnego z Oddziałem Integracyjnym, Akademii Przedszkolaka, Szkoły Podstawowowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych, i Grupa Senior + „Grybowskie Kwiatki”.

Jesień Grybowska 2023, Sylwia Grzeszczak, koncert Sylwii Grzeszczak w Grybowie, Grybów, Andrzej Rybiński, koncert Jesień Grybowska, drugi dzień, Sylwia Grzeszczak

Zwieńczeniem drugiego dnia był występ Andrzeja Rybińskiego z synem, któremu największą sławę przyniósł ponadczasowy przebój ,,Nie liczę godzin i lat”. Podczas wykonania tego, ale i innych utworów, mieszkańcy tłumnie śpiewali wraz z artystą, co jak sam przyznał – wzruszyło go.

– Wilgoć pod moimi oczami, to nie jest żaden pot, a łzy wzruszenia, bo pięknie było, brawa dla was – zwrócił się do publiczności. Podczas całego koncertu opowiadał anegdoty, które publiczność nagradzała gromkimi brawami. Na zakończenie nie zabrakło bisu.

Tuż po nim grybowską sceną zawładnęła Sylwia Grzeszczak wraz z zespołem. Zaśpiewała m.in. ,,Tamtą dziewczynę”, ,,Dżunglę”, ,,Pożyczony” i wiele innych hitów. Chór, który stworzyła publiczność pod sceną, dało się zapewne słyszeć w sąsiednich miejscowościach. W tłumie pojawiły się transparenty ,,Kochamy Cię Sylwio”.

Artystka podczas koncertu zeszła ze sceny, by alejką przemierzać wśród publiczności. Kilka razy oddała mikrofon najmłodszym. Również po koncercie piosenkarka wyszła do fanów, bo rozdać autografy i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Wiele jej najmłodszych miłośniczek popłakało się ze szczęścia, że mogły przytulić się do swojej ulubionej wokalistki.

Jesień Grybowska 2023, Sylwia Grzeszczak, koncert Sylwii Grzeszczak w Grybowie, Grybów, Andrzej Rybiński, koncert Jesień Grybowska, drugi dzień

Zarówno Andrzej Rybiński, jak i Sylwia Grzeszczak otrzymali od burmistrza podziękowanie w formie obrazu ze złotym liściem, medalu i kwiatów. Wieczór zakończyła zabawa taneczna z zespołem Farell Band.

Imprezie towarzyszy wiele atrakcji dla młodszych i starszych, zorganizowano m.in. dmuchańce i wesołe miasteczko. Jak na region przystało, przygotowano również smakowitą kuchnię. Każdy znajdzie coś dla siebie, ale to jeszcze nie koniec… W niedzielę również będzie się działo! Poniżej harmonogram dnia:

10 września – niedziela

  • 10:30 – Mecz piłki nożnej oldboy’ów Grybovia Grybów – Kolejarz Stróże (kompleks boisk sportowych Orlik 2012 w Grybowie)
  • 12:30 – Msza św. w intencji Mieszkańców Miasta Grybów (Bazylika Mniejsza w Grybowie)
  • 14:00-15:00 – VII zlot pojazdów zabytkowych – pokaz pojazdów na Rynku, więcej o zlocie znajduje się TUTAJ.
  • 15:00 – Koncert grupy wokalno-instrumentalnej działającej przy MCKCiE w Grybowie, która wystąpi pod przewodnictwem Zbigniewa Bogusza.
  • 17:30 – Koncert zespołu Baciary
  • 20:00 – Koncert Golec uOrkiestra
  • 21:15 – Pokaz sztucznych ogni
  • 21:30 – Zakończenie imprezy

Jesieni Grybowskiej 2023 towarzyszyć będzie jeszcze jedno wydarzenie jakim jest Grybowski Festiwal ,,Rozstaje Kultur”. Odbędzie się 16 i 17 września w kinie ,,Biała” w Grybowie. Patronem medialnym wydarzenia Jesień Grybowska 2023 jest Dobry Tygodnik Sądecki, portal DTS24.

Fot. Natalia Sekuła 

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama