Wreszcie! Nowe autobusy zabierają pasażerów w podróż!

"Brawo MPK! Nareszcie 12 nowych autobusów wyjedzie na nasze ulice. Ale dotrą także do Bączej Kuniny..." - zakomunikował  w mediach społecznościowych prezydent Nowego Sącza. Pierwszy  nowy autobus firmy MAN poruszał się on po sądeckich drogach już w styczniu, ale bez pasażerów. Jego nowoczesne funkcje i inteligentne systemy transportowe były testowane i sprawdzane przez kilka tygodni. 

WSB2020

Niska podłoga, rampa dla niepełnosprawnych, gniazda USB, monitoring wizyjny wewnątrz i na zewnątrz, automatyczna klimatyzacja i ogrzewanie przestrzeni pasażerskiej, ekran informacji wyświetlający numery linii do przesiadki, informacje o przystankach - to tylko niektóre z udogodnień z jakich będzie można korzystać w nowych autobusach.

Wyposażone będą także w nowoczesny system poboru opłat, pozycjonowania GPS i komunikowania się ze stanowiskiem dyspozytorskim. Informacja o tym, za ile minut podjedzie autobus wyświetlana będzie na ekranach ulokowanych na przystankach.

Będzie można skorzystać ponadto z aplikacji "Twój wirtualny przystanek", którą można pobrać bezpłatnie z Google Play. Jest jedyną tego typu aplikacją w całej Polsce.  Dzięki niej pasażer będzie mógł sprawdzić w swoim telefonie rozkład jazdy oraz dowiedzieć się gdzie obecnie znajduje się autobus i za ile minut podjedzie na przystanek.

Autobusy będą też dbać o jakość powietrza w mieście.

-Są w nich zamontowane specjalne filtry, które powodują, że silniki spełniają najwyższe normy emisji spalin Euro 6 czyniąc je automatycznie autobusami ekologicznymi. Nie będziemy pozbywać się wszystkich starych autobusów ponieważ borykamy się z problemem braku autobusów z powodu ich awaryjności oraz konieczności serwisowania. To zapewni nam rezerwę w przypadku ewentualnych awarii - mówił Artur Maciuszek z sądeckiego MPK

zdjęcia: Klaudia Kulak

Czytaj też:

RAPORT MPK: milion straty i stare autobusy

MebleBugajski

3 comments

  1. Jan Poszeptyński 7 marca, 2019 at 14:54 Odpowiedz

    w Sądeczaninie : Wiadomości
    18/12/2018 – 20:35 podano iż łapka tęczowa decyzją Prezydenta Nowego Sącza przestaje funkcjonowac w przestrzeni publicznej.
    A więc dlaczego na siedzeniach nowych autobusów widnieje nadal?

  2. Pierro 9 marca, 2019 at 12:50 Odpowiedz

    Stare logo pozostało na siedzieniach zapewne dlatego, że autobusy zostały wyposażone w taki wzór tapicerki jeszcze za urzędowania poprzedniego prezydenta, kiedy to logo jeszcze obowiązywało. MPK mogło zlecić wymianę obicia, jwdnak wiązałoby się to z niemałymi kosztami. Dlatego przez kilka lat pasażerowie będą wycierać tyłki o tęczową łapkę aż do momentu kiedy tapicerki będą nadawać się do wymiany.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.