Nowa tężnia solankowa w krynickim uzdrowisku już otwarta

Nowa tężnia solankowa w krynickim uzdrowisku już otwarta

tężnia, krynica - zdrój

Krynica – Zdrój wzbogaciła się o kolejną tężnię solankową. Inhalacje są od teraz możliwe także przy ul. Park Sportowy, gdzie znajduje się kompleks rekreacyjno – sportowy na osiedlu Czarny Potok.

Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju nie ukrywa swojego zadowolenia z otwarcia kolejnego punktu, który służy poprawie zdrowia. Podkreśla także, że to kolejny tego rodzaju projekt na terenie gminy.

– To trzecia tężnia w gminie Krynica – Zdrój. Po tej w Parku Słotwińskim oraz w Tyliczu przy Szczawie przyszedł czas na kompleks rekreacyjno – sportowy na Czarnym Potoku. Solanka została załadowana, tężnia pracuje, została oficjalnie oddana do użytku. Zapraszam wszystkich na inhalacje solne – mówi Piotr Ryba w rozmowie z Krynica TV.

Funkcjonowanie tężni solankowej nazywane jest inaczej inhalatornią solankową. Ma działanie lecznicze. Korzystnie wpływa na układ nerwowy, układ gruczołów dokrwiennych oraz pracę układu odpornościowego. Seanse w tężni zaleca się także przy chorobach tarczycy, schorzeniach alergicznych skóry oraz leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi.

Fot: krynica-zdroj.pl

Czytaj także: Przystanek ,,Stadion” gotowy. Prawdziwy stadion ma powstać do czerwca

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama