Nowa karetka dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego

Nowa karetka w Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się dziś o nową karetkę. Jest to ósmy nowoczesny ambulans w tej instytucji. Pojazd kosztował ponad pół miliona złotych.

Nową karetkę zakupiono w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020 Oś: IX  Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działanie: 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego.

Celem tego projektu jest wsparcie pogotowia w związku z realizacją działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych – poinformowała Bożena Hudzik, dyrektor SPR w Nowym Sączu.

Nowoczesny ambulans kosztował 520 tysięcy złotych. Dofinansowanie z Funduszy Europejskich wyniosło 442 tysiące złotych.

Pojazd został dzisiaj oficjalnie przekazany przez starostę nowosądeckiego, Marka Kwiatkowskiego. Jak zaznaczał starosta, karetki w naszym regionie poruszają się w trudnym terenie i pokonują duże odległości, dlatego szybciej się zużywają. Dlatego istotna jest ich regularna wymiana.

fot. Maria Olszowska
źródło: nowosadecki.pl


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.