Nocą grali w tenisa ziemnego [Zdjęcia]

W poprzedni weekend na kortach Sądeckiego Towarzystwa Tenisowego Fakro odbył się Nocny Turniej Deblowy Miksta.

Renault2

W zawodach wystartowało osiem par, podzielonych na dwie grupy. Tenisistki i tenisiści grupowo rywalizowali w systemie każdy z każdym do jednego wygranego seta. Następnie po dwa najlepsze duety awansowały do półfinałów.

Z pierwszego miejsca w grupie A do 1/2 turnieju awansowali Kasia Celewicz i Marcin Górnicki a z drugiej pozycji Ala Leśniak i Dariusz Ledniowski. W grupie B z pierwszej pozycji awans wywalczyli Monika Zubrzycka i Adam Minicki zaś z drugiej Ewa Kukulak i Jarek Piechowicz.

Czytaj również: Tenis ziemny. Drugi Fibak? Kolejny sukces Jeża!

W pierwszym półfinale spotkali się Zubrzycka/Minicki oraz Leśniak/ Ledniowski. Po zaciętym spotkaniu do finału przeszedł duet: Monika Zubrzycka/Adam Minicki po wygranej nad przeciwnikami w stosunku 6:3, 6:3.

W drugim meczu o finał turnieju zagrali ze sobą: Ewa Kukulak/Jarek Piechowicz i Kasia Celewicz/Marcin Górnicki. Po bardzo zaciętym, pełnym emocji meczu zwyciężyli ci pierwsi notując wynik 7:5, 7:6.

Mecz o brąz był rywalizacją Ali Leśniak i Darka Ledniowskiego z Katarzyną Celewicz oraz Marcinem Górnickim. Wygrali ci drudzy.

W finale rakiety skrzyżowali Ewa Kukulak/Jarek Piechowicz z Moniką Zubrzcką/Adamem Minickim. Wygrała pierwsza z par kończąc rozgrywki triumfem 7:5, 7:6 (5).

W zawodach startowali także: Marysia Józefiak, Ryszard Woliński, Anna Kobos, Stanisław Sosnowski, Marta Józefiak, Wojciech Długopolski, Monika Skrzypiec, Karol Małek.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: STT Fakro

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.