No to wszystko jasne! Trenerem Sandecji Kazimierz Moskal

Nowym trenerem Biało-Czarnych został Kazimierz Moskal, prawdopodobnie asystował mu będzie Maciej Musiał. Dzisiaj została podpisana umowa ze szkoleniowcem. Będzie to jego powrót do Ekstraklasy, po półrocznej przerwie.

wsb3

Kandydatem na to stanowisko był również Niemiec Tomas Oral, jednak ostatecznie Moskal poprowadzi Sandecję w Ekstraklasie.

Szkoleniowiec swoją karierę trenerską rozpoczął w 2005 roku. Wówczas został asystentem trenerów w Wiśle Kraków – m.in Jerzego Engela, Tomasza Kulawiaka, czy Adama Nawałki. Trzykrotnie pełnił funkcję pierwszego trenera krakowskiego klubu, w 2015 roku zastępując Franciszka Smudę.

Rok później związał się z Pogonią Szczecin, z którą dotarł do półfinału Pucharu Polski, ostatecznie zostawiając ją na siódmym miejscu. W maju bieżącego roku poinformował, że po zakończeniu sezonu 2016/2017 odchodzi z klubu. Przyczyną były problemy z biodrem, wówczas stwierdził, iż nie może pełnić funkcji trenera nie będą w pełni sprawnym. Moskal był również trenerem GKS Katowice i Bruk-Betu Termaliki Niecieczy. Teraz poprowadzi Sandecję. Na swoim koncie trenerskim ma 167 meczów: 62 wygrane spotkania, 52 zremisowane i 53 porażki.

Więcej o Kazimierzu Moskalu pisaliśmy tutaj

Przypomnijmy!
Sandecja, po 21 spotkaniach ma na swoim koncie 21 punktów. Znajduje się zaledwie 2 oczka nad strefą spadkową. Ostatnim trenerem Sandecji był Radosław Mroczkowski, którego zarząd zwolnił 11 grudnia, tuż po dziesiątym meczu Biało-Czarnych bez zwycięstwa z Jagielonią Białystok. W ostatnich dwóch spotkaniach zastępował go jego asystent Janusz Świerad, który nadal będzie pełnił funkcję II trenera klubu.

Kazimierz Moskal skomentował angaż w Sandecji. Przeczytaj o tym tutaj.

Fot. print screen: Sandecja.pl

 

 

 

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]