Kto działa na szkodę Chełmca? Władze gminy złożyły dwa zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie

W gminie Chełmiec wrze. Najpierw donos do prokuratury złożyła grupa osób, które były przeciwne przyznaniu praw miejskich dla podsądeckiej miejscowości. Wczoraj do prokuratury wpłynęło kolejne zawiadomienie – tym razem od władz gminy Chełmiec i przewodniczącego gminnego samorządu przeciwko radnym, którzy zdaniem skarżących – działali na szkodę gminy. Osobne zawiadomienie dotyczy trzech sądeckich redakcji, które zdaniem skarżących wprowadzały czytelników w błąd informując o zatrzymaniu procesu zmiany statusu miejscowości. Treść obu zawiadomień udostępniono do publicznej wiadomości na stronie chełmieckiego urzędu.  

wsb3

Zawiadomienia złożono do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu wczoraj (poniedziałek, 18 grudnia).

Zastępca wójta Gminy Chełmiec Artur Bochenek, w imieniu Komisji Konsultacyjnej w sprawie zmiany statusu miejscowości Chełmiec, złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez chełmieckich radnych: Jakuba Ledniowskiego, Rafała Kmaka oraz przez kilku innych radnych -„nieustalonych” z nazwisk.  Zdaniem władz Chełmca działali oni na niekorzyść gminy wprowadzając w błąd Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji co poskutkowało zmianą decyzji dotyczącej przekształcenia miejscowości w miasto.

Działania na niekorzyść gminy zdaniem autorów zawiadomienia miały polegać na zatajeniu „wielu istotnych okoliczności związanych z przeprowadzeniem konsultacji społecznych…” przez autorów donosu skierowanego do MSWiA.

Z pełną treścią zawiadomienia można zapoznać się TUTAJ.

– Prawdopodobnie Rafał Kmak, Jakub Ledniowski oraz sześciu innych radnych gminy Chełmiec próbuje pomówić Radę, Naszą Gminę i jej Mieszkańców w kontekście niejasnej walki politycznej w roku wyborczym – czytamy w zawiadomieniu.

Bernard Stawiarski oraz Przewodniczący Rady Gminy Chełmiec Józef Zygmunt kierują też zarzuty pod adresem trzech sądeckich redakcji, między innymi serwisu MiastoNS, którego wydawcą jest  firma chełmieckiego radnego Rafała Kmaka.

Jest to zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 234 kk definiującego pomówienie. Zdaniem Bernarda Stawiarskiego i Józefa Zygmunta znamiona pomówienia spełniają informacje jakie ukazały się „na portalach internetowych:  Naszej Telewizji Sadeckiej, Miasta NS.pl i Sądeczanin bez zachowania szczególnej staranności i rzetelności przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza poprzez niesprawdzenie zgodności z prawdą uzyskanych wiadomości”

Z treścią zawiadomienia w tej sprawie można zapoznać się TUTAJ.

Czytaj również:

Przewodniczący Rady Gminy Chełmiec: donos do prokuratury to ohydna gra wyborcza

Fot. UG Chełmiec

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]