Niezwykłe odkrycie podczas remontu dachu na muszyńskim magistracie

Niezwykłe odkrycie podczas remontu dachu na muszyńskim magistracie

Muszyna, gazeta Polonia

Podczas remontu dachu na muszyńskim magistracie znaleziono fragment gazety sprzed 83 lat. Fragmenty ,,Polonii” trafią do Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego.

Obecnie trwa remont poszycia dachu na muszyńskim magistracie, który od dawna czekał na wymianę. Firma budowlana z Barcic zajmuje się m.in. demontażem starej blachy, rur i rynien i wykonaniem nowego poszycia. W ramach zadania, kosztującego prawie pół miliona, zostaną wymienione również uszkodzone drewniane elementy konstrukcji oraz ,,odnowione” kominy.

Podczas prac firma budowlana natrafiła na stary i zapodziany fragment gazety Polonia z marca 1939 r. (nr 5100 – 29.3.1939 r.). Z gazety liczącej ponad 83 lata zachowały się strony od 5 do 12.

,,Wśród nagłówków można m.in. wyczytać jak patrioci czescy tworzą demonstracyjny rząd w Ameryce, Litwini nie poddadzą się bez walki nie mogą bowiem „żyć w myśl wskazań obcego rozsądku” czy „Wojna” słowacko-węgierska trwa Węgrzy mówią o atakach słowackich. Nie brakuje wpisów bliskich ówczesnym fanom koszykówki gdzie podano wyniki meczu Estonia – USA” – poinformował naszą redakcję Arkadiusz Cycoń z muszyńskiego magistratu.

Jak dodaje, odnalezione karty gazety jako ciekawostka zostaną przekazane do Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie. Tam zainteresowani będą mogli zaznajomić się z treścią blisko wiekowego znaleziska.

Fot. Arkadiusz Cycoń 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.