Smutna strona wiosny: sezon na karetki wiozące motocyklistów do szpitali otwarty. Uważajcie na siebie!

Smutna strona wiosny: sezon na karetki wiozące motocyklistów do szpitali otwarty. Uważajcie na siebie!

Wczoraj (20 kwietnia) o godzinie 13.38 załoga pogotowia, policyjny radiowóz i zastępy strażaków pospieszyły na wezwanie na Aleje Piłsudskiego w Nowym Sączu, gdzie doszło do zderzenia motocykla Yamaha Fazer i osobowego Forda Mondeo.

„Pojazdami podróżowało łącznie sześć osób. Motocykl znajdował się na pasie zieleni oddzielającym od siebie jezdnie. Ford – na prawym pasie ruchu. Ze względu na zwężenie jezdni do jednego pasa, ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony. Na miejscu obecny był patrol policji oraz karetka pogotowia ratunkowego. Załoga karetki udzielała pomocy kierującemu jednośladem. Podróżujący Fordem nie odnieśli widocznych obrażeń i nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala” – relacjonują służby prasowe Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Ze statystyk Komendy Głównej Policji z 2021 roku wynika, że w skali kraju motocykliści uczestniczyli w ponad 2 tys. wypadków drogowych, w których zginęło 215 osób, a prawie 1,9 tys. zostało rannych. Do ponad połowy tych wypadków przyczynili się inni użytkownicy dróg. W Polsce mamy około 1,8 mln posiadaczy motocykli i mniej więcej podobną liczbę motorowerów, a popularność jednośladów rośnie –  do lutego br. (od początku roku) zarejestrowano 1,8 tys. nowych jednośladów – o 36 proc. więcej niż przed rokiem.

źródło: PSP, Interia; fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.