Niezwykła wystawa #równiepiękni w Nowym Sączu. Dziś wernisaż

Niezwykła wystawa #równiepiękni w Nowym Sączu. Dziś wernisaż

Fundacja Garda #równipiękni

Dziś w Nowym Sączu wernisaż wyjątkowej wystawy fotograficznej. Akcja #równiepiękni organizowana przez Fundację Garda ,,wychodzi” ze świata online. W siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 50A) będzie można zobaczyć ułamek z całego dorobku projektu, w ramach którego wykonano ponad 150 sesji zdjęciowych i które do tej pory publikowano tylko w Internecie. Na wystawie pojawi się 20 fotografii.

Wernisaż rozpocznie się dzisiaj (24 lutego) o godzinie 18:00. Wystawę będzie można oglądać przez siedem dni, a wstęp jest bezpłatny.

Jak zdradza Grzegorz Migda, prezes Fundacji Garda, pomysł na wystawę pojawił się już w zeszłym roku. Jej zorganizowanie opóźniła jednak pandemia i związane z nią obostrzenia.

– Po publikacji zdjęć w Internecie postanowiliśmy wyjść bezpośrednio do ludzi. Mamy zaplanowany cały cykl wystaw pod hasłem #równiepiękni. Zaczynamy w naszym rodzinnym Nowym Sączu, następnie zdjęcia będzie można zobaczyć w jednej z łódzkich galerii. Chcemy pojawić się we wszystkich województwach z przekazem, że wszyscy jesteśmy równi i tak samo piękni – mówi Grzegorz Migda.

Sponsorami wydarzenia są firmy: Drukarnia STS-COM, która wydrukowała zdjęcia oraz Pivnica Pub&Food, która zadba o catering podczas wernisażu.

Strona wydarzenia na Facebooku TUTAJ.

#równiepiękni

Projekt #równiepiękni zainicjowany przez Fundację Garda ruszył we wrześniu 2019 roku. Wtedy to studio Candyland Photography z Nowego Sącza zorganizowało sesję zdjęciową dla dzieci z niepełnosprawnościami.

– Niedługo po tym postanowiłem, że nie możemy skupiać się tylko na jednym mieście i o tej inicjatywie musi usłyszeć Polska. Powstał teledysk promujący akcję i w międzyczasie fundacja Garda zaczęła pozyskiwać nowych fotografów do współpracy. Do dnia dzisiejszego udało nam się zorganizować ponad 150 sesji zdjęciowych dla osób w różnym wieku, w dwudziestu miastach w Polsce – opowiada prezes Migda.

Jak zaznacza, projekt #równiepiękni ma na celu zwrócenie uwagi na osoby z niepełnosprawnościami. Ma przełamywać bariery pomiędzy nimi, a zdrowymi ludźmi, zmienić na lepsze postrzeganie osób z niepełnosprawnościami. Akcja pokazuje, że ludzie z niepełnosprawnościami mają swoje pasje, marzenia, śmieją się, ale i złoszczą, jak inni. Udowadnia, że można z nimi rozmawiać, żartować i dobrze się bawić.

– Uważamy, że integracja jest bardzo ważna i dzięki niej razem możemy tworzyć świat, w którym wszyscy ludzie, bez względu na wygląd będą czuli się dobrze. Dzięki naszym fotografiom chcemy również uświadomić najmłodszym, że wcale nie są gorsi od innych i mimo niepełnosprawności mogą wiele osiągnąć w życiu – zaznacza prezes fundacji Garda. – Wszyscy jesteśmy równi. 

Poniżej teledysk przygotowany w ramach akcji #równipiękni (muz. Bartek Marszałek, tekst i wokal: Nita) oraz galeria zdjęć.

fot. archiwum Fundacji Garda

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.