Nieoznakowany radiowóz trafił do policjantów z Piwnicznej

radiowóz Piwniczna-Zdrój

Do komisariatu policji w Piwnicznej-Zdroju trafił nowy, nieoznakowany samochód – Kia Ceed. Uroczyste przekazanie radiowozu miało miejsce 28 grudnia.

Czarna, nieoznakowana Kia wyprodukowana została w 2021 roku i posiada silnik benzynowy o pojemności 1,5l. Koszt radiowozu to ponad 94 tysiące złotych. Połowę tej sumy pokrył samorząd powiatu nowosądeckiego, ale zakup wsparły też władze gmin Piwniczna-Zdrój i Rytro. Pozostałe pieniądze pochodziły z budżetu Policji.

Podczas uroczystego przekazania samochodu Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – mł. insp. dr Krzysztof Dymura podziękował samorządowcom za wsparcie. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski, Burmistrz Piwnicznej-Zdroju Dariusz Chorużyk, Wójt Gminy Rytro Jan Kotarba, a także Komendant Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju – nadkom. Dariusz Król.

– Nowy radiowóz będzie służył policjantom w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom odwiedzającym region – zaznaczają mundurowi.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.