Miał 2,3 promila i prowadził. Powstrzymał go czujny 28-latek

Miał 2,3 promila i prowadził. Powstrzymał go czujny 28-latek

Uwagę 28-latka przejeżdżającego w nocy przez gminę Kamionka Wielka zwrócił kierowca, siedzący w samochodzie z włączonym silnikiem przy wjeździe do jednej z posesji. Być może czujność młodego mężczyzny i jego zdecydowana reakcja zapobiegły tragedii.

Do zdarzenia doszło 24 grudnia, kilkanaście minut po północy. Sądeczanin zatrzymał swój samochód i podszedł do pojazdu, którego widok wcześniej go zaniepokoił. Silnik był włączony, a siedzący za kierownicą mężczyzna trzymał w ręku butelkę alkoholu i wyglądał jakby spał. 28-latek bez zastanowienia wyjął kluczyki ze stacyjki i zawiadomił policję.

To jednak nie był koniec. Pijany kierowca obudził się, odpalił silnik zapasowym kluczykiem i ruszył. Interweniującemu mężczyźnie udało się jednak otworzyć drzwi auta i udaremnić nietrzeźwemu dalszą jazdę. Ponadto 28-latek zatrzymał nadjeżdżający samochód i poprosił jego pasażerów o pomoc.

– Kiedy na miejsce przybyli sądeccy policjanci kierowca nadal był agresywny i wulgarny. Badanie na trzeźwość wykazało się, że ma w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu – relacjonują funkcjonariusze KMP w Nowym Sączu.

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Odpowie on za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

– Jeśli kiedykolwiek zauważysz dziwne zachowanie kierowcy na drodze (np. jedzie „wężykiem”, zajeżdża innym drogę itp.), które może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu, niezwłocznie powiadom Policję. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał – apelują sądeccy funkcjonariusze.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.