Niemal 1,7 miliona na budowę i przebudowę przejść na Sądecczyźnie i Limanowszczyźnie

Do powiatu nowosądeckiego, limanowskiego, a także do miasta i gminy Limanowa trafi prawie 1,7 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Za tę kwotę zrealizowane zostanie w sumie 15 zadań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych.

W piątek (29 października) I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak podpisał umowy potwierdzające przyznanie pieniędzy. Jak poinformował, do całego naszego województwa trafi niemal 17 milionów złotych, a wsparcie to obejmie 187 przejść dla pieszych.

Powiat nowosądecki

Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski podpisał umowy na dofinansowanie 6 zadań. Wsparcie wyniesie 643 050 zł, a inwestycje kosztować będą w sumie  803 816,23 złotych.

W ramach tych środków powstaną nowe przejścia dla pieszych w miejscowościach: Żeleźnikowa Wielka (gmina Nawojowa), Łącko i Binczarowa (gmina Grybów). Ponadto rozbudowane zostaną przejścia w: Małej Wsi (gmina Chełmiec), Kamionce Wielkiej oraz Marcinkowicach (gmina Chełmiec).

Limanowszczyzna

W powiecie limanowskim w ramach wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg również zostanie zrealizowanych 6 zadań. Ich koszt to 657 481,28 złotych, a dofinansowanie wyniesie ponad 0,5 miliona.

Nowe przejścia dla pieszych pojawią się w ciągu dróg krajowych w miejscowościach Niedźwiedź i Łukowica. W Limanowej w ciągu drogi nr 1609K nie tylko powstaną nowe, ale i przebudowane zostaną stare przejścia. Ponadto przebudowę przejść zaplanowano w trzech miejscowościach gminy Limanowa: Siekierczynie, Męcinie i Pisarzowej.

Osobne dofinansowanie otrzyma też gmina Limanowa. Tam zadanie pod nazwą ,,Budowa przejść dla pieszych w obszarze oddziaływania na skrzyżowaniu w miejscowości Stara Wieś” kosztować będzie 140 568,66 zł, a dofinansowanie wyniesie 112 454,00 zł. Natomiast miasto Limanowa otrzyma środki na przebudowę przejść dla pieszych przy ulicach Jordana i Reymonta. Łączny koszt tych inwestycji to ponad 80 tysięcy złotych, a wsparcie wyniesie 65 tysięcy złotych.

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Czytaj też: Prąd. Planowane wyłączenia w najbliższym tygodniu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.