Niecew. Śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku. Prokurator sprawdzi, czy na drodze był wyścig

Niecew. Śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku. Prokurator sprawdzi, czy na drodze był wyścig

wypadek Niecew

Samochód po uderzeniu przez inne auto wypadł z jezdni i dachował. 90-latek zginął na miejscu. Prokuratura rejonowa w Nowym Sączu prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, który miał miejsce w poniedziałek wielkanocny w miejscowości Niecew (gmina Korzenna).

Jak pisaliśmy TUTAJ, do zdarzenia doszło 18 kwietnia około godziny 18:40. Starszy mężczyzna kierujący samochodem Suzuki Wagon wyjechał z drogi podporządkowanej na powiatową. Wtedy zderzył się z audi, kierowanym przez 21-latka.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest z zakresu art. 177 § 2 Kodeksu Karnego, czyli spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Prokuratura stara się ustalić, kto był sprawcą tragicznego zdarzenia.

– Na miejscu były prowadzone oględziny przez prokuratora z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Zostały zabezpieczone między innymi nagrania z dostępnych monitoringów z trasy przejazdu tych samochodów. Przesłuchiwani są świadkowie i mający wiadomości w tej sprawie. Została zlecona sekcja zwłok, mająca na celu ustalenie przyczyny zgonu osoby pokrzywdzonej, ale w tej chwili nie mamy jeszcze jej wyników – informuje w rozmowie z nami Jarosław Łukacz, prokurator rejonowy w Nowym Sączu.

Powołany został biegły z zakresu ruchu drogowego. Zaraz po wypadku pojazdy biorące w nim udział zostały zabezpieczone, aby sprawdzić czy ich stan techniczny miał wpływ na przebieg zdarzenia. Zadaniem biegłego będzie także rekonstrukcja przebiegu zdarzenia i ustalenie, po której stronie była wina. Konieczne jest także określenie, z jaką prędkością jechały samochody.

Po wypadku wśród okolicznych mieszkańców pojawiły się sugestie, że kierowca audi mógł ścigać się z innym samochodem. Jak zaznacza prokurator, na razie nic nie potwierdza tej wersji wydarzeń.

– Na razie nie mamy jednoznacznych wskazań do tego, aby w tym czasie były prowadzone tam wyścigi, jednak jest to przedmiotem wyjaśnień. Pojawiły się w tej kwestii głosy ludzi, którzy zamieszkują w pobliżu, ale nikt ze świadków nie wypowiadał się na ten temat, więc nie potwierdzamy tej hipotezy, ale będziemy to weryfikować – mówi prokurator Łukacz.

Kiedy pojawi się już opinia rekonstrukcyjna i wyniki sekcji, prokuratura będzie mogła sformułować ewentualne zarzuty.

– Wstępne hipotezy już mamy, ale będą weryfikowane z tą opinią, bo musi być ona jednoznaczna – wyjaśnia prokurator.

ot. Artur Nowak, PSP w Nowym Sączu

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.