Po służbie uratował kobietę na moście heleńskim

Po służbie uratował kobietę na moście heleńskim

most heleński

Kiedy przejeżdżał przez tzw. most heleński w Nowym Sączu, zauważył kilka osób oraz kobietę, stojącą za barierką. Bez namysłu ruszył na pomoc. Być może swoim zdecydowanym działaniem uratował 43-latce życie.

Jak pisaliśmy TUTAJ, we wtorek, 26 kwietnia o godzinie 17:34 służby otrzymały zgłoszenie dotyczące próby samobójczej. Na most im. Józefa Piłsudskiego w ciągu ulicy Legionów udali się policjanci, strażacy i załoga karetki pogotowia ratunkowego.

Jednak okazuje się, że to ktoś inny zdążył uchronić kobietę przed desperackim krokiem. Przez most heleński przejeżdżał prywatnym samochodem sierżant sztabowy Przemysław Adamek z limanowskiej drogówki. Zauważył kilka osób oraz kobietę, która przeszła za barierę ochronną. Natychmiast zaparkował auto i ruszył na pomoc.

– Na miejscu znajdowały się już inne osoby, które bezskutecznie próbowały odradzić kobiecie desperacki czyn. Limanowski policjant nawiązał z kobietą rozmowę, w trakcie której złapał ją niespodziewanie i przeciągnął zza bariery na chodnik. Następnie wezwano karetkę pogotowia – relacjonują sądeccy funkcjonariusze.

Jak dodają policjanci, 43-latka trafiła pod opiekę lekarską. Nie wiadomo, jak skończyłaby się sytuacja, gdyby nie interwencja sierż. Adamka. Mundurowi dziękują też innym osobom, które zareagowały w trudnej sytuacji oraz tym, które powiadomiły służby.

WAŻNE!

Jeśli jesteś w kryzysie emocjonalnym, życie straciło dla Ciebie sens, daj sobie pomóc i zadzwoń. Specjalnie dla Ciebie uruchomiono telefony zaufania. 
Każdy z konsultantów posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne – psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej. 

fot. ilustr. archiwum dts24, KNB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.