Nie żyje Ryszard Wasiluk – Komendant Straży Miejskiej i oficer Wojska Polskiego

Nie żyje Ryszard Wasiluk – Komendant Straży Miejskiej i oficer Wojska Polskiego

Ryszard Wasiluk

Zmarł człowiek z zasadami, Komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu i oficer Wojska Polskiego Ryszard Wasiluk. Miał 69 lat. Za pracę dla Polski został odznaczony ,,Srebrnym Krzyżem Zasługi” oraz ,,Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Ryszard Wasiluk urodził się 26 stycznia w Paczkowie. W Nowym Sączu mieszkał od 1958. Ukończył Technikum Samochodowe w Nowym Sączu, Wyższą Oficerską Szkołę Samochodową w Pile (1977) oraz Akademię Pedagogiczną w Krakowie. Przez 15 lat był oficerem Wojska Polskiego (służby czołgowo-samochodowe WP, Sanok, Rzeszów, 1977-1988).

W 1990 roku został oficerem sądeckiej Policji. Pracował w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Nowym Sączu oraz w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie (zabezpieczał m.in. wizyty papieża Jana Pawła II, prezydentów USA i Izraela).

Był także negocjatorem policyjnym. W 1997 roku został odznaczony ,,Srebrnym Krzyżem Zasługi” oraz ,,Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju”. Wasiluk w czerwcu 2005 roku wygrał konkurs na komendanta Straży Miejskiej w Nowym Sączu, pokonując ośmiu rywali. W 2011 roku został zwolniony. Na to stanowisko powrócił po siedmioletniej przerwie w grudniu 2018 roku. Od tego czasu dbał o porządek w mieście. Jego hobby było myślistwo, sporty motorowodne, krótkofalarstwo. Był znanym, sądeckim kolekcjonerem broni.

Zmarł nagle 24 czerwca. Jeszcze wczoraj uczestniczył w posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.