Uwaga! Przed nami upalne dni. Wydano ostrzeżenie

Uwaga! Przed nami upalne dni. Wydano ostrzeżenie

słońce

Lato na dobre zawitało do naszego regionu. Przed nami bardzo gorące dni. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia.

Jeśli prognozy się sprawdzą, temperatura maksymalna wyniesie w ciągu dnia od 29°C do 32°C. W poniedziałek i wtorek (27 i 28 czerwca) termometry pokażą nawet 34°C. W nocy z 25 na 26 czerwca temperatura spadnie do 13-17°C, a w kolejne termometry pokażą od 16°C do 20°C.

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie obowiązuje od jutra od południa (25 czerwca) do godziny 20:00 we wtorek (28 czerwca) i dotyczy niemal całego województwa małopolskiego.

Przypominamy, że w upalne dni bardzo ważne jest picie dużej ilości wody i zapewnienie do niej dostępu naszym pupilom. Starajmy się nie przebywać bez potrzeby na otwartych przestrzeniach, zwłaszcza wtedy, gdy słońce świeci najmocniej. Nie wychodźmy z domu bez nakrycia głowy. Pamiętajmy też, że przy takich temperaturach kategorycznie nie można zostawiać dzieci i zwierząt w samochodach, nawet na chwilę.

fot. pixabay

Czytaj też: Polała się krew policjantów i cywilów. To bezcenne lekarstwo

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.