„Nie chcemy wojny!!!”. Biało-czerwony baner zawisł na moście lwowskim w Nowym Sączu

„Nie chcemy wojny!!!”. Biało-czerwony baner zawisł na moście lwowskim w Nowym Sączu

Nie chcemy wojny, Nowy Sącz

Na moście im. Adama Michalewskiego (lwowskim) zawisł biało-czerwony baner z napisem ,,Nie chcemy wojny!!!”. To nie pierwsza tego typu inicjatywa w Nowym Sączu.

– Baner w barwach narodowych z napisem ,,Nie chcemy wojny!!!” został zawieszony na moście lwowskim z inicjatywy mieszkańców miasta Nowego Sącza. Sądeczanie zgłosili się z tym pomysłem do nas, czyli grupy Aktywiści Nowy Sącz, wiedząc, że mogą liczyć na naszą pomoc w akcji patriotycznej – poinformował naszą redakcję Mariusz Bożyk, przedstawiciel środowiska prawicowego związanego z Konfederacją i członek  grupy ,,Aktywiści Nowy Sącz.

Mariusz Bożyk podkreśla, że w ten sposób zarówno aktywiści, jak i mieszkańcy Nowego Sącza chcieli wyrazić nasze stanowisko wobec wojny i zaapelować do rządzących, o zachowanie zdrowego rozsądku, oraz utrzymanie pokoju w naszym ukochanym, pięknym kraju.

Do kiedy będzie wisiał? – Oby jak najdłużej – kwituje Mariusz Bożyk.

To kolejna tego typu inicjatywa w Nowym Sączu. 15 czerwca na moście lwowskim zawisł baner z napisem ,,Tu jest Polska”. Wywołało to niemałą kontrowersję, o czym informowaliśmy w artykule: Nowy Sącz. Pomysłodawcy wywieszenia ,,kontrowersyjnego” baneru wyjaśniają powód akcji. Polacy wstydzą się polskości?

Czytaj także: Ruch Narodowy chce powrotu Samorządowej Karty Praw Rodziny w Nowym Sączu

Fot. Mariusz Bożyk 
Share on twitter
Share on facebook