Krasne Potockie. 19-letni traktorzysta utknął pod ciągnikiem rolniczym

Krasne Potockie. 19-letni traktorzysta utknął pod ciągnikiem rolniczym

Krasne Potockie, wypadek traktorzysty, 19-latek

Do nieszczęśliwego wypadku doszło dzisiaj około godziny 16. w miejscowości Krasne Potockie. 19-latek podczas wykonywania prac gospodarczych został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. To już drugie tego typu zdarzenie w ciągu ostatnich dwóch dni.

Zgłoszenie do służb ratunkowych wpłynęło o godzinie 15.59. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy strażackie z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Krasne Potockie, a także pogotowie ratunkowe i policja.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, nastolatek znajdował się pod ciągnikiem. Nie mógł się wydostać, ponieważ miał przygniecioną nogę. Strażacy siłami swoich mięśni przepchnęli pojazd i uwolnili spod niego poszkodowanego. Udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przetransportowali do najbliższej drogi, aby szybciej trafił do karetki, a później szpitala. Kiedy strażacy oddali rannego nastolatka w ręce ratowników medycznych, zajęli się zasypaniem wycieku oleju przekładniowego z ciągnika, a wcześniej – odłączeniem klem akumulatora.

,,Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policję ciągnik został postawiony na koła przy użyciu siły fizycznej ratowników oraz drugiego ciągnika. Działania strażaków trwały dwie godziny” – relacjonuje st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu.

Do podobnego wypadku doszło wczoraj w Lipnicy-Wielkiej (gmina Korzenna). 66-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. O tym informujemy –> TUTAJ.

Fot. PSP Nowy Sącz 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.