Nawojowa: uczennice szkoły rolniczej trzykrotnie najlepsze

Nawojowa: uczennice szkoły rolniczej trzykrotnie najlepsze

W Cudzynowicach i Kijanach odbyły się eliminacje okręgowe XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w których udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej zajmując trzy razy najwyższe miejsca.

W rywalizacji uczestniczyło 132 uczniów z 57 szkół z ośmiu województw. Wielki sukces odnieśli uczniowie ZSR z Nowajowej. W dziale „gastronomia” najlepszy wynik uzyskała Katarzyna Janowiec. „Technologia żywności” należała do Katarzyny Zapart, ktora otrzymała najwyśzą notę. Natomiast w „produkcji roślinnej” najlepiej zaprezentowała się Dorota Starzyk.

Ale to nie był koniec sukcesów uczennic ZSP w Nawojowej. Bardzo dobrze wypadła Katarzyna Czup, a jej konikiem okazuje się być architektura krajobrazu. Zajęła drugie miejsce. W dziale „produkcja zwierzęca” siódme miejsce wywalczył Mateusz Kowalczyk.

Warto powiedzięeć, że olimpijczyków przygotowali nauczyciele Maria Kiełbasa (produkcja roślinna i architektura krajobrazu), Teresa Sendecka (technologia żywności i gastronomia) oraz Anna Bartusiak (produkcja zwierzęca).

Uczniowie i nauczyciele otrzymali puchar dziekana Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie dla najlepszej szkoły – Lidera Kształcenia w Dziedzinie Rolnictwa.

Fot. Archiwum szkoły

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.