SKPS Dunajec z sukcesem! Sądeczanie zaczęli Mistrzostwa Polski od zwycięstwa

Bardzo dobrze rozpoczęli siatkarze SKPS Dunajec Nowy Sącz turniej półfinałowy Mistrzostw Polski młodzików. W pierwszym meczu sądeczanie pokonali MKS Adnrychów.

SKPS Dunajec Nowy Sącz – MKS Andrychów 2:0 (25:19, 25:21)

Sędziowali: Paweł Kapica i Paweł Józefowski.

SKPS: Bednarek, Michura, Jacak, Olszewski, Górowski, Ciuła, Brożek – libero, oraz Hotloś, Kałużny.
MKS: Fijałek, Mizera, Florczyk, Ściga, Haręża, Żydek, Pochłopień – libero oraz Bodzek, Budka.

Zespół z Andrychowa to stały rywal sądeczan, z którym wygrali wszystkie mecze. Przed spotkaniem wydawało się, że i tym razem będzie to tylko rozgrzewka przed kolejnymi… Okazało się jednak, że zespół gości postawił wysoko poprzeczkę. Mimo dobrego rozegrania i mocnych ataków SKPS miał problemy z przełamaniem rywali, którzy bardzo dobrze bronili, podbijając wiele piłek. Dopiero od połowy pierwszego seta ataki Olszewskiego, Bednarka dał kolejne punkty i zwycięstwo. Jeszcze trudniejsza dla gospodarzy turnieju była druga partia. Rywale prowadzili już 9:5 i zanosiło się na ciężki bój.

Kolejne ataki SKPS dały remis, ale do stanu 21;20 dla rywali trwała walka punkt za punkt. Na szczęście pod koniec seta sądeczanie zagrali uważniej i co ważne skutecznie wygrywając pierwszy mecz.

Wieczorem, o godz. 18.00 rozegrano drugi mecz sądeczan z TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych.

W drugim meczu lepsi okazali się wałbrzyszanie
TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych – UKS Serbinów Biała Podlaska 2:0 (25:15, 25:9).