Nawojowa. Trzy osoby z zarzutami. Policja rozszyfrowała przestępczą działalność kobiety

Nawojowa. Trzy osoby z zarzutami. Policja rozszyfrowała przestępczą działalność kobiety

narkotyki

Sądeccy policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przeprowadzili skuteczną akcję na terenie gminy Nawojowa. Zabezpieczono 110 gramów mefedronu. Trzy osoby usłyszały zarzuty posiadania narkotyków a jedna z nich odpowie dodatkowo za sprzedaż.

Zdarzenie potwierdza Aneta Izworska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Sączu.

– W połowie stycznia policjanci Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową sądeckiej komendy realizując czynności operacyjne, ustalili, że mieszkanka gminy Nawojowa zajmuje się rozprowadzaniem narkotyków. W związku z tym postanowili przeszukać jej miejsce zamieszkania. W pokoju kobiety, w łóżku pod materacem, funkcjonariusze znaleźli 59 zwitków, w których w większości znajdowała się krystaliczna substancja (w jednym z nich był susz roślinny). Po zważeniu i przebadaniu zawartości, okazało się, że w zabezpieczonych zwitkach było ponad 55 gramów środków odurzających – mefedronu i marihuany. Ich właścicielka usłyszała od policjantów zarzuty posiadania narkotyków oraz ich udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwa dilerce grozi teraz od roku do 10 lat więzienia – informuje Aneta Izworska z KMP Nowy Sącz.

Również w styczniu policja przeszukała kolejne budynki – tym razem na jednym z sądeckich osiedli. W piwnicy znaleziono susz roślinny o charakterystycznym zapachu marihuany. Został zatrzymany właściciel suszu oraz mężczyzna, który przebywał w jego mieszkaniu.

– Funkcjonariusze znaleźli przy nim pewne ilości marihuany. W komendzie zważono i przebadano zabezpieczony susz Okazało się, że było to ponad 55 gramów marihuany. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania narkotyków, za co grozi im do 3 lat więzienia – dodaje pani rzecznik z KMP Nowy Sącz.

Czytaj inne najnowsze publikacje portalu DTS24:
Nowy Sącz. Zderzenie aut na skrzyżowaniu I Brygady i Alei Piłsudskiego. Kierowca w szpitalu
Mercedes uderzył w bariery mostu. Nie żyje pasażer
Sądecki taksówkarz: „Codziennie boję się, że kogoś nieumyślnie zabiję”
Prowadził ,,pod wpływem”. Od lat szuka go za to policja
Nowy nieoznakowany radiowóz na Sądecczyźnie

Fot: KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook