Napad na lombard w Nowym Sączu. Policja zablokowała drogi dojazdowe

Napad na lombard w Nowym Sączu. Policja zablokowała drogi dojazdowe

napad na lombard w Nowym Sączu

Dwóch zamaskowanych mężczyzn napadło na lombard przy. ul. Długosza w Nowym Sączu. Znajduje się on tuz przy dworcu autobusowym. Przestępcy sterroryzowali sprzedawcę, zniszczyli gabloty i ukradli kosztowności. Trwa policyjna obława.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 16. Do lokalu przy ul. Długosza weszły dwie zamaskowane osoby z przedmiotem przypominającym broń i nim sterroryzowały właściciela lombardu, który w lokalu przebywał z klientem. Bandyci rozbili gabloty i zabrali wszystkie kosztowności. Na miejscu natychmiast pojawiły się karetki pogotowia i policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring i ślady.

– Prowadzimy czynności zarówno na miejscu, jak i poszukiwawcze. Zablokowaliśmy drogi dojazdowe i sprawdzamy pojazdy – poinformowała naszą redakcję sierż. sztab. Anna Zbroja-Zagórska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Funkcjonariuszka dodaje, iż na obecną chwilę nie wiadomo jakim i czy wgl. sprawcy poruszają się samochodem. Hipotez jest kilka. Nawet jeśli bandyci poruszali się konkretnym pojazdem, w trakcie ucieczki mogli go wielokrotnie zmienić. Na obecną chwilę nie wiadomo jakiej wartości jest skradziony łup. W trakcie napadu nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Aktualizacja: Właściciel wyznaczył nagrodę za pomoc w namierzeniu sprawców. 

Czytaj także: Obraz po wichurze w regionie. Zerwane dachy, połamane drzewa, uszkodzone samochody i budynki

Share on twitter
Share on facebook