Obraz po wichurze w regionie. Zerwane dachy, połamane drzewa, uszkodzone samochody i budynki

Obraz po wichurze w regionie. Zerwane dachy, połamane drzewa, uszkodzone samochody i budynki

Strażacy walczą ze skutkami wichury, jaka przetacza się przez nasz region. Interwencje dotyczą m.in. uszkodzonych dachów, powalonych drzewa, czy masztu.

– Od godziny 9. rano do godziny 13. interweniowaliśmy 37 razy. Teraz napływają do nas pojedyncze zgłoszenia – przekazał w rozmowie z naszą redakcją st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Strażacy 29 razy wyjeżdżali do powalonych drzew i 4 razy do uszkodzonych budynków. Były także pojedyncze interwencje dotyczące: zerwanych linii energetycznych, zatkanego przepustu, uszkodzonego masztu radiowego w Nowym Sączu, czy zerwanego baneru, który zagrażał bezpieczeństwu.

W gminach Łącko, Gródek nad Dunajcem, Łososina Dolna, Podegrodzie, Korzenna, Stary Sącz wichura połamała drzewa. W Stadłach wiatr uszkodził dach domu jednorodzinnego, w Michalczowej – zniszczył ogrodzenie plebanii, na które spadło drzewo,  a w Rożnowie porwał huśtawkę, która zatrzymała się na linii energetycznej. Jak donoszą nasi czytelnicy, wiatr zrzucił kilka palet na zaparkowane samochody pracowników Fakro w Nowym Sączu.

– Podczas wichury zostało uszkodzonych pięć samochodów zaparkowanych na parkingu firmy Fakro. W sąsiedztwie parkingu zewnętrzna firma budowlana prowadziła prace. Składowane tam materiały budowlane były zabezpieczone, jednak anomalie pogodowe były tak duże, że tradycyjne zabezpieczenia nie sprawdziły się. Uszkodzone samochody są własnością pracowników Fakro. Firma jest ubezpieczona, zdarzenie miało miejsce na jej terenie, więc każdy z właścicieli którego samochód został uszkodzony otrzyma odszkodowanie – zapewnił w rozmowie z naszą redakcją Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO

Tauron Dystrybucja informuje, że przerwy w dostawie energii elektrycznej występują na terenie całego powiatu nowosądeckiego. Obecnie nie da się określić dokładnej liczby uszkodzonych stacji transformatorowych, liczby odbiorców pozbawionych energii elektrycznej ani miejscowości, w których występują nieplanowane przerwy. Trwają prace w terenie. Przerwy w dostawie energii występują m.in. w gminach: Chełmiec, Stary Sącz, Łabowa.

Podmuchy wiatru dają się również we znaki mieszkańcom Limanowszczyzny. W Wysokiem wichura zepchnęła przyczepę samochodu dostawczego do rowu. Ponadto silny wiatr uszkodził 20 dachów m.in. w Kaninie i Męcinie. Strażacy interweniowali ponad 50 razy.

Czytaj także:Dudley odcina ludzi od prądu, łamie drzewa i niszczy dachy

Fot. PSP Nowy Sącz/
OSP Wysokie/
OSP Łososina Górna

Share on twitter
Share on facebook