UWAGA kierowcy! Zebry pod lupą policji. Posypią się mandaty, ale będą też nagrody...

Od dziś (27 października) do 31 października sądecka policja prowadzić będzie akcję pod hasłem „Zatrzymaj się i żyj”. Funkcjonariusze będą patrolować okolice przejść dla pieszych. Posypią się mandaty ale będą  też nagrody!

wsb3

- Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na to, czy kierowcy wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, omijają pojazd, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu - zapowiada asp. dr Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

- Policjanci będą również sprawdzać czy piesi wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd lub przechodzą przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem.

Policjanci będą nadzorować przejścia dla pieszych w rejonie:

  • ul. Jagiellońska - rejon Szkoły Podstawowej nr 2
  • Al. Batorego - rejon Przychodni Kolejowej
  • ul. Królowej Jadwigi - rejon skrzyżowania z ul. Poniatowskiego
  • ul. I Brygady - rejon sklepu Biedronka
  • ul. Prażmowskiego - rejon sklepu TESCO

- Kierujący lub pieszy, który zostanie zatrzymany do kontroli drogowej, a stosował się do zasad i przepisów ruchu drogowego, zostanie nagrodzony upominkiem – zapowiada Iwona Grzebyk – Dulak. - Natomiast uczestnicy naruszający te przepisy, poniosą przewidziane prawem konsekwencje.

 fot. Komenda Miejska Policji Nowy Sącz

 


KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.