Sądecczyzna: rozpoczęła się akcja *Znicz*. Będą ograniczenia w ruchu

Od dziś (27 października) do 2 listopada będzie trwała policyjna akcja „Znicz” związana ze zbliżającym się Świętem Zmarłych. W okolicy cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz drogach głównych można spodiwać się więcej policji niż zwykle. Pojawią się również ograniczenia w ruchu drogowym w pobliżu nekropolii. 

Trwająca siedem dni policyjna akcja Znicz to wytężona praca nie tylko dla wielu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego czy Wydziału Prewencji sądeckiej komendy, ale także dla policjantów służby kryminalnej, którzy pojawią się w rejonie cmentarzy po cywilnemu – mówi asp. dr Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Funkcjonariusze będą sprawdzać czy kierowcy są trzeźwi, czy poruszają się z bezpieczną prędkością, czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach, a kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Przyjrzą się także czy pojazdy nie są przeładowane i jaki jest ich stan techniczny.

Policjanci będą także informować o występujących utrudnieniach drogowych czy możliwości dojazdu do parkingu.

Przy pięciu cmentarzach w Nowym Sączu, a dokładnie przy ulicy Lwowskiej (cmentarz dzielnicy Gołąbkowice), Rejtana i Husarskiej (cmentarz komunalny), Nawojowskiej (cmentarz dzielnicy Zawada i Biegonice) oraz przy ulicy św. Heleny zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu – obowiązuje tam w tych dniach ograniczenie prędkości pojazdów do 30 km/h.

fot. Komenda Miejska Policji Nowy Sącz

 


Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.