Na Żeleźnikową Wielką (Sądecka Mapa Rowerowa II/VIII)

Ruszamy z Nowego Sącza w kierunku ul. Nawojowskiej. Uwaga - po drodze fotoradar, ale mam nadzieję, ze nikt na rowerze nie przekracza dozwolonej prędkości :).

WSB2020

Po prawej stronie mijamy kościół w Zawadzie by po 10 km dotrzeć do centrum Nawojowej. W centrum skręcamy w prawo do Żeleźnikowej Wielkiej.

Mijamy szkołę za którą skręcamy w prawo przed nami około 8 km bardzo stromego podjazdu. Czeka nas praca, jednak ten wysiłek wart jest zachodu bo na szczycie rozpościera się widok na całą Kotlinę Sądecką, a przy dobrej pogodzie i przejrzystości powietrza może uda się nawet dostrzec Gorce.

Jak już chwilkę podelektujemy się widokami ,czas na dalszą część naszej wycieczki. Przed nami przyjemny zjazd do Poręby Małej.

W Porębie skręcamy w lewo na główną drogę. Dojeżdżamy do Łazów Biegonickich a dalej do Biegonic. Po lewej stronie  - zabytkowy kościół św. Wawrzyńca.

Docieramy do skrzyżowania na którym pojedziemy prosto w ul. Elektrodową. Przed nami kolejne skrzyżowanie, na którym skręcamy w lewo. Czeka nas chwila trudniejszej trasy ponieważ jedziemy po płytach betonowych, więc trochę nami potrzęsie.

Dojeżdżamy do przejścia kolejowego. Przejeżdżamy przez tory i w prawo dostajemy się na ścieżkę rowerową EuroVelo. Trasa przyjemna, szeroka, ciekawa krajobrazowo wzdłuż wałów Dunajca.

Ta przyjemną trasą docieramy do ruin zamku w Nowym Sączu. Tras przyjemna widokowa choć miejscami bardzo trudna. Kilka stromych podjazdów i wymagające technicznie zjazdy. Polecam każdemu.

Natalia Bisiek

 

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.