Krynicka pętelka (Sądecka Mapa Rowerowa II/VII)

Krynica- Muszyna-Leluchów-Wojkowa-Tylicz-Krynica

Długość około 46 km

Ruszamy z Krynickiego Deptaku w stronę ul. Kraszewskiego, mijamy skręt na Jaworzynę Krynicką i dalej jadąc prosto obieramy kierunek Muszyna.

Renault2

Przed nami 7 km asfaltowej trasy. Wjeżdżamy do Muszyny, uroczego miasteczka przy granicy Polsko-Słowackiej, gdzie obieramy kierunek Leluchów, do którego dotrzemy po 5 km. asfaltowej trasy. Z Leluchowa 1 km. dosyć trudnej wspinaczki by dotrzeć na grzbiet Roztoki.

Przed nami przepiękne  widoki z panoramą na Beskid Sądecki. Stąd kierujemy się w stronę Wojkowej by po 1 km dotrzeć do pierwszych zabudowań w Wojkowej, a już po 3 km - do centrum miejscowości.

Na skrzyżowaniu przy kapliczce skręcamy w prawo w kierunku Powroźnika. Jedziemy wąską doliną, wzdłuż rzeki Muszynka by po około 1 km dotrzeć do Tylicza.

Jesteśmy w Tyliczu,  mijamy stoki narciarskie i docieramy do skrzyżowania gdzie obieramy kierunek Krynica Zdrój. Przed nami około 3 km pracy pod górę.

Docieramy do Krynicy, mijamy sławną willę Patria (zbudowaną przez Jana Kiepurę) dalej prosto, ul. Pułaskiego i w prawo na Bulwary Dietla bądź ul. Nowotarskiego. Jesteśmy z powrotem na deptaku. Wycieczka bardzo przyjemna dla każdego, nawet początkującego.

Bogdan Zięba

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.