Most heleński dopiero za pięć miesięcy. Przejedziemy nim w czerwcu?

Jak poinformował dziś Artur Bochenek – wiceprezydent miasta Nowego Sącza, nowy most będzie przejezdny dopiero za 5 miesięcy czyli 31 maja 2019. Dobra informacja jest taka, że jest to termin, który nie ulegnie zmianie. Tak przynajmniej zapewniają włodarze miasta. 

wsb3

-Wszyscy dobrze wiemy, że most wedle zapewnień ówczesnych włodarzy miasta Nowego Sącza miał być wybudowany do końca 2018 roku. Oczywiście wystarczy spojrzeć na zaawansowanie prac budowlanych w chwili obecnej, żeby widzieć, że to jest nie możliwe, o czym zresztą mówił dyrektor MZD Grzegorz Mirek. Nie podał jednak terminu w którym możliwe jest zrealizowanie inwestycji. 

Jak poinformował prezydent wykonawca generalny zwrócił się dwa miesiące temu do MZD z wnioskiem o podpisanie aneksu do końca maja następnego roku.

-Rozmawiałem dyrektorem Mirkiem i przedstawicielem generalnego wykonawcy dróg i już wiem, że to jest termin realny do ukończenia inwestycji- dodał wiceprezydent 

Podkreślił też, że nie jest możliwe aby udało się wybudować most wcześniej, a wynika to nie tylko z opinii generalnego wykonawcy, ale również z dokumentacji.

Jak dodał wiceprezydent urzędnicy miejscy na samym początku popełnili błąd nie dopilnowując sprawy związanej z wejściem na teren PSG pomimo, iż pod mostem znajdowała się nie tylko sieć gazowa, ale również wodociągowa. W tym przypadku jednak ramach przetargu miasto zleciło prace wyznaczonym wykonawcom.

-To samo można było zrobić z gazem i prawdopodobnie ten most byłby już wybudowany. Podjęto takie a nie inne decyzje bo w 2015 roku podpisano porozumienie z PSG o tym, że oni przełożą to na własny koszt. Wszystko w porządku tylko w takim porozumieniu trzeba też ująć terminy i odpowiedzialność związaną z niedotrzymaniem tych terminów. Tego nie było w związku z czym PSG miała tyle czasu, ile chciała. Nie dbano o to, żeby to było szybko zrobione – mówił Artur Bochenek

Jak poinformowano w związku z późnieniami szynobus będzie kursował tak jak do tej pory, a ponadto wiceprezydent zapowiedział że będzie zastanawiał się nad ewentualnymi usprawnieniami związanym z częstotliwością przejazdów i rozszerzeniem jego funkcjonowania.

 

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]