Gdy wybierzesz się na spacer po Nowym Sączu i zabłądzisz na ulicę Wąską, wypatruj wilka. Przyprowadził go tutaj Mariusz Brodowski. Wraz z wilkiem, wolnym, spokojnym, ale bystrym i uważnym w centrum miasta pojawił się kawałek lasu…

Renault2

Ci, którzy przemierzając miasto, rozglądają się wokół siebie, z pewnością znają „Serial na Węgierskiej", czyli cykl kilkudziesięciu murali artysty znanego pod pseudonimem Mgr Mors. Przed dwa lata tworzył na ścianie pod mostem kolejowym obrazy skłaniające do refleksji, nawiązujące do tego co dzieje się w mieście, w Polsce i na świecie, prowokujące do zatrzymania się i uświadomienia sobie, że w pośpiechu można zgubić coś ważnego.

Tuż przed świętami Mariusz Brodowski sprawił sądeczanom niespodziankę zapowiadającą nowy cykl murali - tym razem w samym sercu Nowego Sącza, na murze kamienicy, której zniszczoną elewację na polecenie władz miasta „zagruntowano” niedawno białą farbą.

Nie spodziewaliśmy się, że to dziwne bielenie zniszczonego muru stanowi preludium do inauguracji nietuzinkowej galerii. Po spojrzeniu na Morsowy prezent, jesteśmy pewni, że będzie ich więcej. Na jego stronie internetowej pojawił się bowiem nowy katalog zatytułowany: „GALERIA NA UL. WĄSKIEJ W NOWYM SĄCZU – pierwszy mural na Wąskiej.

Zobaczcie sami. Oto sądecki wilk:

NA NASTĘPNEJ STRONIE zobaczysz najpiękniejsze murale z cyklu "serial z Węgierskiej":

MAGIK MAŁA
1 2

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.