Nowy Sącz. Wystrzał energii w Amfiteatrze. Piękny koncert dla Andrzeja Świerzego [ZDJĘCIA]

Nowy Sącz. Wystrzał energii w Amfiteatrze. Piękny koncert dla Andrzeja Świerzego [ZDJĘCIA]

Niepoprawni Optymiści 3.0

Przed chwilą w Amfiteatrze Park Strzelecki zakończył się koncert „Niepoprawni Optymiści 3.0”. To było magiczne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Setki uśmiechniętych twarzy, muzyka, energia, radość. A to wszystko dla sądeczanina – Andrzeja Świerzego, który w wypadku samochodowym stracił lewą rękę.

Szaleństwo w social mediach
Jak przekazano publiczności tuż po inauguracyjnej piosence, przygotowania do imprezy trwały blisko osiem miesięcy. Pieczę nad całością sprawowało sądeckie Stowarzyszenie Robimy Coś Więcej. Każdy, kto miał okazję śledzić przygotowania, ten wie, ile włożono wysiłku. Zaangażowanych osób były setki. Dziś nastąpiła kumulacja. Od rana, za pośrednictwem social mediów mogliśmy śledzić narastającą energię.

A było tak
Na scenie zaprezentowały się dziesiątki sądeczan. Muzyczną aranżacją przenieśli nas do świata, w którym nie ma zmartwień a górę nad wszystkim bierze coś, co zwie się dobrem. Wśród publiczności mogliśmy spotkać mieszkańców Sądecczyzny – w głównej mierze tych młodego pokolenia. Okazywane reakcje dobitnie świadczyły o akceptacji widowiska, o które postarali się podopieczni stowarzyszenia Robimy Coś Więcej. Muzyczny spektakl stworzono z myślą o Andrzeju. Mieszkaniec Nowego Sącza uległ wypadkowi, w którym stracił lewą rękę. Na terenie Amfiteatru nie zabrakło wolontariuszy, którzy zbierali datki na rzecz poszkodowanego. Zorganizowano także licytacje. Szczytnym zamiarem jest zakup protezy, która ułatwi Andrzejowi życie.

Dziś w ramach Sądeckie Jesieni Kulturalnej, poza występem Niepoprawnych Optymistów, publiczność mogła obejrzeć spektakl Teatru Capitol pt. „Prezent Urodzinowy” w reżyserii Jerzego Bończaka. Warszawski Teatr zaprezentował się na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury dwa razy (godzina 16:00 oraz 19:30). Na jutro (niedziela) w Amfiteatrze zaplanowano Noc Kabaretów. Wystąpią: Ciach, Jurki oraz Kabaret Młodych Panów. Również w niedzielę (MOK) publiczność będzie mogła obejrzeć spektakl „Szalone Nożyczki” w wykonaniu aktorów Teatru Kwadrat. Z kolei w poniedziałek będzie można „Umrzeć ze Śmiechu”. Postarają się o to tacy artyści jak: Olga Kalicka, Lucyna Malec czy Hanna Śleszyńska. Poniżej zdjęcia z koncertu Niepoprawni Optymiści 3.0.

Czytaj także: Nowy Sącz. Wyszli na Giewont, aby oznajmić światu, że zawsze można robić coś więcej [ZDJĘCIA]

Fot: Dawid Kulig, Olka Leśniak – DTS24 / Kamil Bańkowski