Na początek boisko i tężnia. Co jeszcze w gminie Bobowa?

Na początek boisko i tężnia. Co jeszcze w gminie Bobowa?

otwarcie tężni solankowej i boiska do piłki ręcznej plażowej

W sobotę w Bobowej żartowano, że za chwilę może zabraknąć wstęgi do przecinania w nowych obiektach oddawanych tego dnia do użytku. Wstęgi nie zabrakło, ale w gminie muszą postarać się o jej zapasy, bowiem burmistrz Wacław Ligęza zapowiada już kolejne inwestycje, m.in. uruchomienie amfiteatru i miejskiego kąpieliska.

Boisko do piłki ręcznej plażowej

21 maja w Wilczyskach otwarto boisko do piłki ręcznej w wersji plażowej. Od klasycznego boiska różni je głównie to, że również mocno się trzeba nabiegać, tyle że w trudniejszych warunkach, bo zapadając się w piasku. Piasek z kolei zapewnia miękkie lądowanie, kiedy podczas walki o piłkę na parkiecie – czyli w piaskownicy – trzeba będzie upaść. Przekonały się o tym miejscowe dziewczęta z UKS Sęp walczące podczas inauguracji w Mistrzostwach Małopolski w Piłce Rącznej Plażowej, zajmując obiecujące drugie miejsce.

Jak podkreślają władze miasta z nowo otwartego obiektu będą mogli korzystać mieszkańcy oraz goście. Będzie on również służył jako miejsce do organizacji treningów oraz imprez sportowo-rekreacyjnych. Generalnie ma się przyczynić do poprawy kondycji i stanu zdrowia mieszkańców.

Tężnia solankowa

Podobnie jak otwarta chwilę później w Bobowej tężnia solankowa. Miasto skutecznie wpisało się w małopolski program budowy takich obiektów, rekomendowanych przez władze województwa jako „wspomagające układ oddechowy, a godzina w nim spędzona zastępuje trzy doby przebywania nad morzem.  Jest to miejsce, w którym można uciec od codziennych trosk, odpocząć i miło spędzić czas na łonie natury razem z rodziną”. Tężnia solankowa stała się kolejnym elementem kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ul. Zielonej w Bobowej.

fot. Maciej Białobok

Czytaj również: Muszyna. Tężnia solankowa do końca wakacji? Obiekt utworzy ogród zdrowia   

Czytaj również: W przyszłym roku Bobowa doczeka się nowoczesnego MCK za prawie 18 milionów 

Julia Ziemba

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.