Muszyna. Tężnia solankowa do końca wakacji? Obiekt utworzy ogród zdrowia

Muszyna. Tężnia solankowa do końca wakacji? Obiekt utworzy ogród zdrowia

tężnia solankowa, Muszyna

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pod koniec wakacji będzie można skorzystać z tężni solankowej w Muszynie. Powstanie ona w ogrodach tematycznych. Muszyna otrzymała na ten cel 176 tysięcy złotych dofinansowania, czyli 37% wartości inwestycji.

Całość budowy tężni solankowej ma kosztować około pół miliona. Jednak, jaka będzie finalna cena, okaże się po ogłoszeniu przetargu i otwarciu ofert, które wpłyną. Gmina, podobnie jak inne samorządy w naszym regionie, otrzymała dofinansowanie z programu ,,Małopolskie Tężnie Solankowe”. Gospodarz Muszyny stara się także o dotację z innych programów. Jak zaznacza, burmistrz Jan Golba, nawet jeśli nie uda się pozyskać dodatkowych środków, w Muszynie powstanie tężnia. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty w czerwcu lub w maju, obiekt będzie gotowy pod koniec wakacji.

Projekt jest gotowy. Także wszystkie dokumenty są przygotowane, więc będziemy mogli już startować z przetargiem – zaznacza w rozmowie z naszą redakcją burmistrz Jan Golba.

Ogród zdrowia

Tężnia powstanie w ogrodach tematycznych i stworzy obok m.in. antycznego, czy alpakarium, kolejny ogród – zdrowia. Osoby spacerujące tam będą mogły odetchnąć, wypocząć i powdychać solankowy aerozol.

– Tężnia nie powstanie w oparciu o nasze wody, bo nie są one solankami. Będziemy sprowadzali solankę płynną. Szczególnie dobry efekt da w okresie letnim, kiedy panuje duże nasłonecznienie. Wówczas solanka będzie parowała z tarniny – zaznacza burmistrz Muszyny Jan Golba.

Zarówno w samej tężni, jak i wokół niej pojawią się ławeczki, by strudzeni wędrowcy mogli w ciszy odpocząć i nacieszyć się ,,zdrowym” powietrzem.

Czytaj także:Łącko. Przejezdnych wita świetlista iluminacja. W zimie zmieni wygląd

Wizualizacja. Gmina Muszyna/ Muszyna w Necie 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.