[ZDJĘCIA] Na nowosądeckim rynku pojawiła się koparka. Ratowano choinkowy las

[ZDJĘCIA] Na nowosądeckim rynku pojawiła się koparka. Ratowano choinkowy las

Na nowosądeckim rynku od południa trwało ponowne ubieranie choinek, które wczorajszy halny poprzewracał. Dzisiaj prace odbyły się z udziałem ciężkiego sprzętu. Drzewka wsadzono do dużych, betonowych donic, które za pomocą koparki ustawiono na drewnianych paletach. Działania pod ratuszem przyciągały z minuty na minutę kolejnych ciekawskich, którzy dołączali do robót ,,naprawczych”. 

Przypominamy, iż władze miasta zdecydowały, że w tym roku zamiast dużej, sztucznej choinki, która zdobiła rynek w okresie świąt Bożego Narodzenia, pojawi się 100 żywych drzewek, posadzonych w doniczkach. W ubiegły czwartek swoisty las przystrajały sądeckie dzieci i młodzież szkolna.

W piątkowy wieczór ledwie udekorowane świerki jeden po drugim kładły się na bruk. Sprawcą tej „demolki” był  wiatr halny, dość częsty gość w Beskidzie Sądeckim. Pracownicy urzędu starali się ratować sytuację i przenosili choinki pod ratusz, ale także wzdłuż murków, ławek, a nawet latarni. O tym pisaliśmy —> TUTAJ.

W sieci zaczęły pojawiać pytania, czy oby na pewno drzewka dotrwają chociażby do Bożego Narodzenia. Jak widać, jest spora szansa, gdyż władze miasta dość szybko wyciągnęły wnioski i podjęły decyzję, aby usadowić ,,las” w bardziej stabilnych donicach. Czy to jedyna ,,interwencja” dopracowująca pierwotny pomysł? Miejmy nadzieję, że kolejna nie będzie konieczna.

Film poniżej galerii zdjęć

Fot. Jerzy Cebula/ Damian Radziak 

Zapraszamy

Opublikowany przez Nowy Sącz Sobota, 14 grudnia 2019

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.