[ZDJĘCIA] Na nowosądeckim rynku pojawiła się koparka. Ratowano choinkowy las

Na nowosądeckim rynku od południa trwało ponowne ubieranie choinek, które wczorajszy halny poprzewracał. Dzisiaj prace odbyły się z udziałem ciężkiego sprzętu. Drzewka wsadzono do dużych, betonowych donic, które za pomocą koparki ustawiono na drewnianych paletach. Działania pod ratuszem przyciągały z minuty na minutę kolejnych ciekawskich, którzy dołączali do robót ,,naprawczych". 

wsb3

Przypominamy, iż władze miasta zdecydowały, że w tym roku zamiast dużej, sztucznej choinki, która zdobiła rynek w okresie świąt Bożego Narodzenia, pojawi się 100 żywych drzewek, posadzonych w doniczkach. W ubiegły czwartek swoisty las przystrajały sądeckie dzieci i młodzież szkolna.

W piątkowy wieczór ledwie udekorowane świerki jeden po drugim kładły się na bruk. Sprawcą tej "demolki" był  wiatr halny, dość częsty gość w Beskidzie Sądeckim. Pracownicy urzędu starali się ratować sytuację i przenosili choinki pod ratusz, ale także wzdłuż murków, ławek, a nawet latarni. O tym pisaliśmy ---> TUTAJ.

W sieci zaczęły pojawiać pytania, czy oby na pewno drzewka dotrwają chociażby do Bożego Narodzenia. Jak widać, jest spora szansa, gdyż władze miasta dość szybko wyciągnęły wnioski i podjęły decyzję, aby usadowić ,,las" w bardziej stabilnych donicach. Czy to jedyna ,,interwencja" dopracowująca pierwotny pomysł? Miejmy nadzieję, że kolejna nie będzie konieczna.

Film poniżej galerii zdjęć

Fot. Jerzy Cebula/ Damian Radziak 

Zapraszamy

Opublikowany przez Nowy Sącz Sobota, 14 grudnia 2019

MEDICOR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.