Świąteczny las w sądeckim rynku nie wytrzymał w starciu z aurą. Halny narozrabiał [ZDJĘCIA]

Pomysłodawcy lasu żywych choinek w doniczkach, który stanowi w tym roku świąteczną dekorację sądeckiego Rynku, nie wzięli pod uwagę kaprysów aury i praw fizyki. Warunki atmosferyczne i prawo powszechnego ciążenia sprawiły władzom miasta psikusa. W piątkowy wieczór ledwie udekorowane świerki jeden po drugim kładły się na bruk. Sprawcą tej "demolki" był  wiatr halny, dość częsty gość w Beskidzie Sądeckim.

Renault2

Część dekoracji niestety została zniszczona. To, co ocalało poustawiano wzdłuż murków, ławek i przy latarniach doraźnie ratując sytuację.

Mamy nadzieję, że drzewka pomysłowo przystrojone przez sądeckie dzieci i młodzież dotrwają do świąt.

- Pomysł zastąpienia poliestrowej choinki żywymi drzewkami nie jest zły, ale gdyby przeanalizowano przed "zalesieniem" rynku mocne i słabe strony, szanse i oczywiste zagrożenia tego przedsięwzięcia, wykonanie wyglądałoby zupełnie inaczej - skomentował pan Antoni, przedsiębiorca, który przyglądał się wczoraj z troską kładącym się pod naporem wiatru choinkom.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.