Świąteczny las w sądeckim rynku nie wytrzymał w starciu z aurą. Halny narozrabiał [ZDJĘCIA]

Świąteczny las w sądeckim rynku nie wytrzymał w starciu z aurą. Halny narozrabiał [ZDJĘCIA]

Pomysłodawcy lasu żywych choinek w doniczkach, który stanowi w tym roku świąteczną dekorację sądeckiego Rynku, nie wzięli pod uwagę kaprysów aury i praw fizyki. Warunki atmosferyczne i prawo powszechnego ciążenia sprawiły władzom miasta psikusa. W piątkowy wieczór ledwie udekorowane świerki jeden po drugim kładły się na bruk. Sprawcą tej „demolki” był  wiatr halny, dość częsty gość w Beskidzie Sądeckim.

Część dekoracji niestety została zniszczona. To, co ocalało poustawiano wzdłuż murków, ławek i przy latarniach doraźnie ratując sytuację.

Mamy nadzieję, że drzewka pomysłowo przystrojone przez sądeckie dzieci i młodzież dotrwają do świąt.

Pomysł zastąpienia poliestrowej choinki żywymi drzewkami nie jest zły, ale gdyby przeanalizowano przed „zalesieniem” rynku mocne i słabe strony, szanse i oczywiste zagrożenia tego przedsięwzięcia, wykonanie wyglądałoby zupełnie inaczej – skomentował pan Antoni, przedsiębiorca, który przyglądał się wczoraj z troską kładącym się pod naporem wiatru choinkom.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.