Na mecze Sandecji znów przychodzą tłumy! Piłkarze: „Nareszcie”

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz bardzo dobrze spisują się w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego po siedmiu kolejkach ligowych zmagań zajmują drugie miejsce w tabeli.

wsb3

Biało-czarni” w tym sezonie mogą w końcu występować na własnym stadionie przy Kilińskiego. W poprzedniej kampanii spędzonej na boiskach Lotto Ekstraklasy sądeczanie, z racji wymogów licencyjnych panujących w elicie, musieli rozgrywać swoje mecze na obcych stadionach: w Niecieczy czy Mielcu.

Sandecja ma już za sobą dwa domowe mecze ligowe tego sezonu. Obydwa wygrała po 1:0. W pierwszym z GKS Katowice na trybunach zasiadło 2640 kibiców, zaś przeciwko Stomilowi Olsztyn fanów było jeszcze więcej, bo 2883 (dla porównania w ostatnim meczu sezonu 2016/2017 na potyczkę z Wisłą Puławy na Kilińskiego przybyło 2994 kibiców).

W ub. sezonie ekstraklasy zdarzało się, że na Sandecję chodziło nieraz po niespełna lub nieco ponad tysiąc kibiców. Teraz jest inaczej.

Im więcej fanów tym lepiej dla nas. Gdy czujemy wsparcie kibiców jest nam o wiele łatwiej – komentuje obrońca Dawid Szufryn.

Przed własną publicznością gra się zupełnie inaczej. Nareszcie jesteśmy u siebie – dodaje pomocnik Grzegorz Baran.

Już w najbliższą sobotę 1 września sądeczanie zmierzą się w trzecim domowym meczu tego sezonu ze Stalą Mielec (godz. 19.10).

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. R.Szurek

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]