Na buziach chorych dzieci pojawił się uśmiech. To wszystko za sprawą Mikołaja

Na buziach chorych dzieci pojawił się uśmiech. To wszystko za sprawą Mikołaja

Mikołaj, szpital Limanowa, Oddział Chorób Dzieci

To był niezwykły dzień dla najmłodszych pacjentów przebywających na Oddziale Chorób Dzieci w limanowskim szpitalu. Pomimo chorób, z jakimi się zmagają, na ich twarzach zagościł uśmiech. Wszystko za sprawą odwiedzin Mikołaja i jego wysłanników.

Pierwszy pojawił się Mikołaj wraz z druhami z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku. Nie zabrakło wesołych rozmów, opowieści i rzecz jasna – upominków. Takowe otrzymał także personel oddziału, który troszczy się o najmłodszych pacjentów. Odwiedziny szpitala zorganizowane zostały przez tymbarskich strażaków w ramach akcji mikołajkowej „Strażacy – Dzieciom” zainicjowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą Myślenice.

Mikołaj, szpital Limanowa, Oddział Chorób Dzieci

Kolejnymi wysłannikami Mikołaja, którzy odwiedzili oddział, byli delegaci Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Jej członkowie od wielu lat 6 grudnia przybywają z wizytą do chorych dzieci znajdujących się w limanowskim szpitalu. Jak zwykle mieli ze sobą kolorowe paczuszki, które trafiły w rączki małych pacjentów.

Mikołaj, szpital Limanowa, Oddział Chorób Dzieci

,,Wielkie serce okazało także małżeństwo, których dziecko niedawno przebywało  na oddziale – w podziękowaniu za opiekę nad synkiem zakupili dla oddziału dwa inhalatory, a w dniu wczorajszym wręczyli dzieciom prezenty. Słodki upominek otrzymał również każdy z rodziców. Podziękowania kierujemy również do Auto Moto Klubu Limanowa, którego przedstawiciele przekazali dzieciom mikołajkowe prezenty w sobotę 3 grudnia” – czytamy w komunikacie limanowskiego szpitala.

Czytaj także: Tu życie jest jak z baśni. Nowosądecki Zespół Szkół Akademickich ma Wioskę Mikołaja (zdjęcia)

Fot. Szpital w Limanowej 
Share on twitter
Share on facebook